Jump to content

5.7. Закона на единството.


Recommended Posts

5.7. ЗАКОНА НА ЕДИНСТВОТО!

Аз съм във тебе. И ти си във мен. Аз съм всички. И всички са в мен. Всеки един от нас е във всички. И всички са във всеки един от нас. Разбери Великият Закон!

Проникни, усвои Божествената Истина за единството на живота - за единството на всичко и всички.

Разбери я с ума си. Почувствувай я със сърцето си.

Приеми я в душата си. Осъществи я с волята си.

Приложи я в живота си - в чувствата си, с мислите си, с делата си.

Осъзнай великата истина.

Разбери и приложи Великия Закон!

Ний не сме отделни същества.

Ний сме свързани в едно велико Цяло.

Ний сме части на един велик колективен Организъм.

Няма нищо, което аз правя или ще направя, което да не засегне тебе, и всички - целия свят.

Няма нищо, което ний, хората, правим, което да няма безкрайни, могъщи, все по-разрастващи се следствия.

Ний сме едно.

Ний сме живи клетки на този жив Организъм. И всичко, което един прави, се отразява на всички - то се отразява върху целия живот.

Това, което ти направиш, всички ще го направят. Там, където ти отидеш, всички ще отидат. Върховете, които ти достигнеш, всички ще се изскачат на тях. Такъв е великият, малко познат, но чувствуван дълбоко в душите ни, всемогъщ, неотразим, неотменим Закон за Единството. Аз и ти сме едно. Ний всички сме едно. По моя път ще минеш ти. По твоя път ще мина аз. По моя и по твоя път ще минат всички.

Спокойно работи.

Спокойно и с пълна вяра възложи всичко на Великия Закон - закона за Единството.

Нима тук става въпрос за време? Нима времето има край?

По-рано или по-късно, с по-голяма или по-малка сила, за добро или за зло, всяко действие на отделната клетка, на отделната единица, се отразява върху Цялото, върху всяка негова отделна част. Такъв е великият Закон за Единството.

Безсмъртието на живота е канавата, върху която той изгражда своето дело.

Времето и пространството са арената, в която се проявяват неговите сили.

Времето и пространството - Вечността и Безкрайността -са твоята нива, в която ти посяваш безсмъртни семена.

В това е нашето безкрайно могъщество.

В това е нашето безкрайно величие, нашата нетленна красота.

В това е и нашата безкрайна отговорност: нашият вътрешен, свещен, морален дълг: да мислим, да чувствуваме, да вършим само доброто, само разумното, истинското, красивото, великото.

Да станем проводници на великата Любов, на великата Мъдрост, на великата Истина.

Да отворим душите си, сърцата си, и умовете си за светлината и красотата, за любовта. Да изграждаме непрестанно себе си и всичко около нас във все по-голяма красота и съвършенство. Да станем служители на Бога - служители на великата Мъдрост и на великата Любов. За нашето добро и за доброто на всички.

За нашия растеж и за израстването на всички. За нашето величие и за величието на всички.

Бъди буден - да осъзнаеш, да почувствуваш и разбереш Великия Закон.

Бъди буден - за да протекат чрез тебе Божествените сили.

Бъди буден - за да се включиш в могъщия фронт на светлите сили.

Знай, че в твоя ум, в твоето сърце и в твоята воля се таят безкрайно могъщи сили.

Знай, че ти си син на Бога, дете на Бога.

Че ти трябва да вървиш по пътя, по стъпките на Бога - да се учиш да твориш.

Че твоето бъдеще, твоето предназначение е: да станеш творец на нови светове. Затова именно Бог ти е подарил Вечността. Затова именно Той ти е подарил Безкрайността. На тебе - безсмъртния син на Бога.

На тебе - безсмъртната искра от безсмъртния Божествен Пламък.

На тебе - на твоята Душа, отразяваща Вселената, На тебе - малкия космос, отразяващ, съдържащ Безкрайността.

Това, което ти направиш, всички ще го направят. В това се крие нашата нетленна, Божествена връзка, нашето предвечно единство.

Бог не е поставил граници никъде, за никого и за нищо. Той е разкрил безкрайни простори за всекиго и за всичко. Ти живееш вън от пространството и времето. Твоят истински живот, животът на твоя Дух, стои над тях, не е подчинен на пространството и времето; твоите дела, твоите мисли и чувства, твоята любов, са безсмъртни.

Твоята душа, самият ти, твоето истинско „Аз", Божественият Дух в тебе, живеят във Вечността и Безкрайността. Няма граници за тебе, за душата ти, за Духа ти. Няма граници за мислите ти, за делата ти, за любовта ти. Няма граници нито във времето, нито в пространството.

Всичко е за теб. Всичко е в теб. Всичко е твое.

Всичко, което е притежание на твоя Баща, принадлежи и на теб.

Защото: „Аз и Отец сме едно".

Това е нашата цел, това е нашият идеал, това е нашата задача в живота на човека тук, на земята: да приобщим, да слеем нашето съзнание със съзнанието на Бога

За да имаме всичко:

За да заживеем във Вечността.

За да притежаваме Безкрайността.

Затуй бъди буден: това, което ти направиш, всички ще го направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...