Jump to content

9.3. Писмо до Учителя: Стара Загора, 27.II.1943 г.


Recommended Posts

9.3. ПИСМО ДО УЧИТЕЛЯ

Стара Загора, 27.II.1943 г.

Стара Загора

27.11.1943 г.

Б.Л.Н.П.Ж.

Учителю,

Носят се тревожни и лоши слухове. Всички са настръхнали. И аз на свой ред. Бях свикнала с всичко, което до сега ставаше и с всичките акции, предприети срещу нас. Може би надеждата, че края е близо ни крепеше.

Това, обаче, което се чува за това, което смятат да правят с евреите и тук, ми се вижда много страшно. В лагери, а след тях и в тях какво става!...

Това, Учителю, не бива да става тук, достатъчно жестокости вече проявиха в другите страни.

В една България поне нека се покажат по-човечни.

Учителю, прострете Вашата десница и защитете един народ, на който днес само Бог може да му помогне.*

В Книгата на Йов е казано: “Всичко му вземи, само душата му остави!” Нека да вземат всичко и тук, но защо ще ги убиват по тоя начин!... Със скръб е изпълнена душата ми и аз казвам не е право, не е човечно това, което се прави.

Аз не зная как ще се понесе това. Страшно ми се вижда Учителю!...

Аз Ви моля бъдете с нас и нека Вашия Поглед и Вашата десница ни закриля. Нека тука не се стигне до края и не се приложи тази най-жестока и нечовешка мярка.

Целува Ви ръка Ваша Буча.

*3абележка на съставителя: Виж “Изгревът” том I, с. 483-487; том IV, с. 251-252, 533-535; том IX, с. 249; том XVII, с. 750-751; том XIII, с. 543-548.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...