Jump to content

2.7. Пророчеството за Своге от детинството ми


Recommended Posts

2.7. ПРОРОЧЕСТВОТО ЗА СВОГЕ ОТ ДЕТИНСТВОТО МИ

През 1969 г. се бях преместил в град Своге. И сега, отидох да работя там. И кое е най-интересното? Ами аз, когато бях ученик си спомням, че учих по география за каменни въглища. И там беше написано, че един вид каменни въглища са т.н. антрацитни въглища. И те се намират на няколко места, и едно от тези места е град Своге. И най-невероятно е, че тогава, ама аз бях ученик в прогимназията. И тогава чух някой да ми говори: „Запомни това име Своге. То ще ти потрябва!" И така, аз завърших гимназия, завърших Медицина. И накрая се сбъдна пророчеството за Своге.

И ето, 1969 г. аз отивам, и търся работа в Софийски окръг. И онзи, който беше пред мен ме погледна, огледа ме и казва: „Ти какво си работил до сега?" - „Ами аз казвам бях педиатър няколко месеца, след това селски лекар няколко месеца. Освободиха ме, и сега търся работа". И той ми казва: „Виж какво, има място в град Своге по чл. 64. Има една лекарка, която е заминала на курс. И там 6 месеца можеш да работиш. Точно търсят човек." И аз казвам: „Добре." И аз му казвам: „Да, ама аз не знам къде е това град Своге!" Той се усмихна и казва: „Абе как да не знаеш къде е Своге, къде е Лакатник? Цяла София ходи там на екскурзия, ти да не знаеш?!" Аз вдигнах рамене, отидох на гарата, питах, разпитвах, взех билет.

Накрая слезнах и полека-полека намерих болницата, намерих завеждащ отделенията. И се представих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...