Jump to content

5.3. Нарушеното кръвоснабдяване в мозъка


Recommended Posts

5.3. НАРУШЕНОТО КРЪВОСНАБДЯВАНЕ В МОЗЪКА

Неговото кръвно налягане беше от порядъка на 100/60, на 95/70. Тогава на него му се даваше кафе, и той обикновено се възстановяваше след кафето, понеже всички знаете, че в кафето има кофеин и разни други екстракти. Така че, понякога той усещаше слабост, притъмняване пред очите. Изведнъж замижваше с очи, и не помни за какво говори! И тогава той полегваше на кревата, и така преспиваше десетина, 15, 20 минути, половин час - до един час. После ставаше и се възстановяваше.

Така, че имаше нарушено кръвоснабдяване на мозъка, с което се обясняваше и намаление на паметта му, и изключване в даден момент на съзнанието му. В такива случаи Мария го поставяше да си легне, заставаше до него и го завиваше със завивка. Гледаше го като малко дете. Да, беше едно голямо малко дете! Чудех се как може да издържи на всичко това! По онези години той още работеше по строежите, като майстор-мозайкаджия. Имаше слабост към тази професия, обичаше да се гордее с това, да разказва къде какво е свършил, къде е работел по строежите. Но в моето съзнание, това беше губене на време и на сили. Така аз смятах. А то имаше и друга причина. Многократно съм изтъквал и съм казвал: „Абе тези мозайкаджийски духове те отклоняват да си вършиш работата, за която си изпратен!" И те двамата ме оглеждаха, и се чудеха откъде може да ми хрумнат в ума тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...