Jump to content

9.3. Собствените води


Recommended Posts

9.3. СОБСТВЕНИТЕ ВОДИ

Тогава аз започнах да плувам в собствените си води. А какви беха тези мои собствени води? - Тези води бяха създадени от всички опитности на приятелите от времето на Школата, които аз записвах, които аз чувах, и които пълнеха моето съзнание. Така, че, когато ми трябваше нещо, трябваше ми нещо да докажа някому, тогава фактически като исках някаква опитност, за да му я покажа на този „умник", виждах как някой протега с ръка, и отгоре от Невидимия свят, и ми я подаваше в моето съзнание. Аз я взимах, тя минаваше през мене и като на филм излизаше. И аз му я разказвах. Оня седи, гледа ме, мига и не може да повярва. Аз, този, който съм на 30 години, му разказвам на него опитности и окултен закон, и му разяснявам на онзи, който е срещу мен, и който е на 70 години, и който не знае нищо! Хайде, кажете нещо!

Беше жестока разправа, жестока разправа с невежеството и жестока разправа на невежеството срещу мен! Те се обединяваха срещу мен, защото се плашеха! Но не ме предадоха, защото усещаха, че предадат ли ме на Милицията, всичко изчезваше и те нямаше да имат историческа следа. Това го осъзнаваха не така явно и ясно, но просто го усещаха, че трябваше без да искат - да ме запазят. Така, че много ясно разбирах тогава коя опитност с Учителя е вярна, и която е малко така по-нагласена, по-разгласена, по-разхубавена. И виждах кое е вярно, и кое не е вярно. А защо? Ами аз познавах окултните закони от времето на Школата и всяка една опитност я проверявах дали отговаря на един окултен закон от Школата на Учителя. Така, че аз имах достатъчно знание за тълкуване на всяка една опитност. И когато Мария ми разказваше нещо, аз веднага изваждах, и казвах: „Тази опитност се дължи на такъв и такъв окултен закон." Тя ме гледаше, клатеше глава, одобряваше това, което аз казвам и след това казваше и своето мнение. А аз всичко записвах. Да, записвах. Така се даваха нейните опитности, една след друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...