Jump to content

14.5. Борис се разболява


Recommended Posts

14.5. БОРИС СЕ РАЗБОЛЯВА

И така, той се връща веднъж, беше края на ноември 1972 година, началото на декември, връща се. И той седна, за да ми диктува на магнетофона. И както седна, извади тефтера, реши да ми диктува, изведнъж каза: „Вергил, на мен ми е много лошо!" И си легна. Погледнах го - той целия трепереше, имаше температура, вдигна температура към 40 градуса, и целия трепереше. Имаше хрема с кашлица. Вероятно беше изстинал там по строежите. Мария се завъртя веднага около него, и аз се приготовлявах вече да си вървя. Прибрах си магнетофона, защото видях, че няма да се върши днеска никаква работа с него. Тя пристъпи към мене и ме попита: „Можеш ли да останеш тук при мен, че съм сама, за да ми помогнеш? - Борис е много болен!" Казах: „Мога." И аз останах през нощта там. Грижихме се за него, от време на време спях по 1 час-2 часа, ставах, пак го наглеждах и т.н.

А точно по това време аз няколко месеца преди това се бях прехвърлил да работя като лекар в Трета Градска болница, и работех там в „Детско отделение". Сутринта отивам на работа и след това се връщам в дома на Мария. А Станка, тяхната прислужница, по онова време беше отишла на село при братята си, понеже не беше ходила там повече от 10 години. Така се беше случило, че накрая Мария я беше пуснала да отиде там, да постои 1-2 седмици при братята си, да ги види какво правят и после да се върне. Така че Мария беше сама в къщата си. Борис лежи на леглото, и тя напълно безпомощна да се справи със случая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...