Jump to content

16.12. Посрещане на гостите на салоните при Борис и Мария


Recommended Posts

16.12. ПОСРЕЩАНЕ НА ГОСТИТЕ НА САЛОНИТЕ

ПРИ БОРИС И МАРИЯ

И така, като дойде 10 часа, тези играят Паневритмия, ако е хубаво времето на „Езерото на Чистотата" и до 3-4 часа се качваха горе при Борис и при Мария. И сега, кое е най-интересното? Борис ги посрещне, сложи едно одеало там на камъните и: „Заповядайте! Заповядайте! Ето ви чай." Обаче, този чай некой, трябва да го занесе! И аз взимах чайника, носех чиниите, чашите, носех чая, водата, наливахме. Той разговаряше с тех. Те пиеха чай, и т.н., и т.н. Значи, трябваше някой човек, който да слугува! Мария беше в палатката си и ако излезне изобщо, едвам се движеше. Накрая, трябваше да се сложи маса, защото те се качваха горе, бяха изморени, но трябваше да се нахранят. Тогава всеки каквото носеше в раницата си или в торбата, изваждаше, слагаха се на едни големи маси. Но трябваше да се поднесе нещо и от онова, което имаха Мария и Борис. Трябваше да се направи салата, трябваше да се обелят краставици, да се нарежат домати и още много други неща да се сложат. Мария не можеше това да го прави, защото ръцете й бяха подути от ревматизма, и това го правех аз. Да, аз го правех! Борис се разговаряше, и аз всеки път слагах масите. Те ме оглеждаха. След това, след 1-2 часа аз трябваше да ги прибера, след това трябваше да чистя, да мия чинии и т.н. и т.н. Така че аз, трябваше да ги посрещам и да им стана един доброволен слуга - слуга! След това следобед аз отивах там в моята палатка, опитвах се да почина, разхождах се и вечерно време се прибирах, защото нямаше какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...