Jump to content

18.2. Условията на Учителя и условията на последователите му


Recommended Posts

18.2. УСЛОВИЯТА НА УЧИТЕЛЯ И

УСЛОВИЯТА НА ПОСЛЕДОВАТЕЛИТЕ МУ

Така, че за мен появата на Учителя, Неговото Дело беше изява и проява на Божествения Дух чрез Учителя. И условията, които носи Божествения Дух са условия, които се дават на Учителя, за да може да отвори Своята Школа. Но условията на Учителя, ни най-малко не са условия на Неговите последователи! Пример: ти имаш в книжката 1 милион лева, а аз имам само 1 лев в джоба. Така, че онова, което е 1 милион, това са условия на Учителя. А това, което е в моя джоб от 1 лев, това са моите условия. Така, че аз нищо не мога да направя с 1 лев! А всички онези смятаха, че могат да направят с 1 лев, който държаха в джоба си. А този 1 лев беше онова, което е съхранено в техното съзнание като спомени, случки, събития от времето на Школата, и разбира се онова, което те съхраняваха като документи и отпечатано Слово.

Макар, че беха преминали големите обиски през 1957 г., то все пак нещо тук и там беше съхранено. А онова, което беше взето от Милицията, то беше претопено и беше унищожено. А освен това всички обиски, които ставаха, прибираха нещата и ги унищожаваха. Така, че беше изминало много голямо време от 1945 г. до 1970 г., когато аз бях приет в техния дом. Така, че след заминаването на Учителя, отведнъж се получава една невероятна празнота. Не празнота в идеи, идеите на Учителя са в Словото. Но друго се явява - няма кой да им разрешава личните проблеми! Защото за всяко едно нещо, те отиват и питат Учителя. Той им казва какво да правят. Някои изпълняват, други не изпълняват. А как изпълняват и как не изпълняват, това го виждаме от техните спомени, които са поместени, и публикувани в „Изгревът".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...