Jump to content

23.3. Възразни отвътре и отвън


Recommended Posts

23.3. ВЪЗРАЗНИ ОТВЪТРЕ И ОТВЪН

Когато аз дойдох през 1969 г. в техния дом, заварих, че те още се намираха психически, физически, умствено, още във времето на Школата на Учителя. А беше изминало цели 25 години. А това означава едно ново поколение - да се родиш, и след 25 години да станеш на 25 години - цяло поколение! А те още не бяха убедени, че са влезнали в друга епоха, с други условия, при друго развитие на нещата и с друго значение. Това нещо те изобщо не можеха да схванат!

Те искаха да си живеят живота такъв, какъвто е бил по времето на Учителя. Но бяха променени условията, тя нямаха възможности. И единствено, което оставаше - да се коментират всички онези неща по време на процеса, след процеса, по време на затвора на Борис, и още още много неща. Борис Николов излиза от затвора, но той е осъден от Народния съд и той няма право да бъде назначен като началник, като ръководител. Изобщо, това нещо му е забранено. Дори е лишен от правота да гласува. Така, че тези бригади, които Борис се опитва да основава, други са били тези, които са били официалните бригадири пред властта. И накрая какво става? Аз ги заварих, ама то плачевно състояние, ама то на нищо не прилича! И когато аз реших да задействам някой неща - нищо не ставаше! Ама те са вързани отвътре и отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...