Jump to content

23.16. Опаковане на палатките и багажа за София


Recommended Posts

23.16. ОПАКОВАНЕ НА ПАЛАТКИТЕ И БАГАЖА ЗА СОФИЯ

Гледам аз, отивам при онзи, при шофьора и казвам: „Слушай какво, ти можеш ли да ми свалиш багажа с двете палатки? Ще си платя." Питам го: „Колко струва за докарването на багажа?" И той ми каза. - „Добре казвам, аз ще ти дам 1/3 обратно. Все едно, все пак ще спечелиш някой лев, не правиш празен курс до София." И той казва: „Добре." И аз за 2 часа си опаковах палатките. Цялата храна, която имах, я оставих на Петър Ганев и на Божанка. Те беха студенти. И аз казах: „Ето казвам и храната тука с тенджерата." Бех направил зеле. - „Ето ви храната, ето ви ориз, захар, всичко оставям на вас. Аз си тръгвам." И аз си тръгнах.

И до вечерта пристигнах в София. Свалих си палатките, те ги стовариха у дома. Майка ми вижда как съм изморен, как съм напрегнат и казва: „Слушай бе, ама ти отиваш да летуваш на Рила, а ти си измъчен! Ти отиваш на мъчение! Не ти е необходимо това нещо. Слушай какво, щом искаш планина, дай да направиме некъде една вила. И там си отивай, там си летувай, там си почивай." Казвам: „Ще видя как ще се развият тия неща в бъдеще."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...