Jump to content

25.16. Колко струваше това предателство


Recommended Posts

25.16. КОЛКО СТРУВАШЕ ТОВА ПРЕДАТЕЛСТВО

И така, минаха много години. Аз винаги питах: „Абе този човек как се казва, познавате ли този човек?" - „Не!" Минаха години, минаха още години и така всичко се затри, и загуби. Ето, ако ме питате колко тежа и колко струвам, ще ви кажа: „В очите на майстор Борис, аз тежех една щайга с портокали около 10 килограма, и струвах една щайга портокали." А тогава портокалите се продаваха по 1 лев и 20 стотинки - толкова, колкото бяха 4 бели хляба. 4 бели хляба струваха толкова, колкото струваше 1 килограм портокали. Но тези портокали тогава се внасяха само около Нова година - края на декември и началото на януари. И за тези портокали хората се редяха на опашка. И тогава се продаваха и банани. Бананите също бяха по 1 лев и 20 стотинки, и хората се редеха на опашка. И който имаше приятел, можеше да си купи повече банани, но пък трябваше да има пари.

Така, че този плодоядец вероятно имаше приятели некъде, понеже той непрекъснато е купувал плодове. Донесе една щайга портокали и прибра в торбата си всичко, което се съхраняваше в разстояние на 30-40-50 години! Е, какво ще кажете, това не е ли предателство? -Предателство към мен, предателство към Учителя, трето предателство към Школата на Учителя и предателство към историческата следа на Школата на Учителя! Друга дума освен предателство няма!

Това са четири предателства, извършени от майстор Борис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...