Jump to content

26.5. Мария е вече болна


Recommended Posts

26.5. МАРИЯ Е ВЕЧЕ БОЛНА

След 10 дена отново отивам, и какво виждам? Мария от 10 дни е престанала да се храни. Всичко, което поеме през устата си повръща, не може да се храни и повръща. За един месец отслабва 15-20 кг., и вече прилича на вейка. А това се случи един месец след завръщането от „Секирица", и може би 20 дена след като аз казах, че един трябва да се приготовлява да си заминава от този свят.

Така, че до края на годината тя що годе се държеше, но след това легна на легло. Започна нейното боледуване, а това беше подготовка за нейното заминаване. През това време съзнанието й бе будно и тя дори в тези моменти разказваше и някоя друга своя опитност, онова, което й преминаваше през съзнанието, и което аз записвах. Тя вече беше преместена в задната стаичка, за да не я виждат гостите, защото като идваха при Борис, казваха, че Мария не е добре и че лежи в другата стая на леглото. И при нея не се допускаше никой. През това време аз все пак се намесих като лекар, и всеки път, когато отивам слагам, налагам както се казва на лекарски език по една банка със „серум глюкозе" с глюкоза в нейните вени, за да се малко възстанови, защото тя повръщаше, не можеше да поема храна. След това накарах да извикат и лекар от поликлиниката, защото да бъде зарегистрирана, че е болна и че е жена на 78 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...