Jump to content

4. Военните, Светозар Няголов и Любомир Лулчев. бележки. 4.1. Началото


Recommended Posts

4. ВОЕННИТЕ, СВЕТОЗАР НЯГОЛОВ И ЛЮБОМИР ЛУЛЧЕВ

Бележки Вергилий Кръстев

4.1. НАЧАЛОТО

4.1.1. В плана за поредицата на „Изгревът" имаше един том за офицерите, участвуващи в Балканската война (1912-1913 г.), в Европейската война (1914-1918 г.) и във Втората Световна война (1939-1945 г.).

4.1.2. Материалът, който бях определил се оказа обемист и го намалихме, като някои от авторите оставихме за друг том. Така материалът на Андрю Лулчев - брат на Любомир Лулчев - „Септемврийски дни", остана за друг том. А той е много важен!

4.1.3. Аз бях забравил за Любомир Лулчев, но когато споделих с Величка Няголова, че правя военен том, тя няколко пъти ми напомняше почти всеки месец да не забравя Любомир Лулчев. Направо се възхитих, че този хубавец иска да влезе в „Изгревът", том XXV.

4.1.4. Възложих на Светозар Няголов да напише статия за него. Написа я и ми я връчи на един от концертите. Няколко пъти ме пита какво става със статията. А аз не знаех къде съм я заврял. Направо се побърках! Изчезна! Нямаше я. Откраднаха я от мен!

4.1.5. Така тя изчезна за 2 години. Но на 26 май 2010 г. тя изскочи ненадейно. Аз съм я прибрал, но съм забравил къде съм я сложил.

Но Лулчев ме следи и накрая ми я втика в ръцете. Нямаше къде да мърдам. Намери ме. Такива случки не могат да се издържат. Виждаш, че си вързан!

4.1.6. За Любомир Лулчев виж „Изгревът", том XX, с. 4-1043, както и снимки № 1-80.

4.1.7. На с. 1023-1030 има статия „Любомир Лулчев в томовете в „Изгревът". И всеки може да проучи този материал. Повече от интересен.

4.1.8. В „Изгревът", том XXI за Любомир Лулчев, виж „Биографичен очерк", с. 4-15, както и тълкувание на хороскопа му - с. 16-22.

4.1.9. Предаден е в „Изгревът", том XXI и следващ материал (с. 23-499), както и този от с. 884-942.

А снимките на Любомир Лулчев са от № 19 до № 26.

4.1.10. В материалът, който ми връчи Светозар Няголов, има препратки за някои аспекти в хороскопа му.

За да се въведете по-добре, изучете хороскопа му на с. 16-22 в „Изгревът", том XXI.

4.1.11. За тази личност аз съм издал два тома „Изгревът" - том XX и том XXI.

Там са всички онези с които той е свързан, както и те с него.

С уважение: /подпис/

Вергилий Кръстев

4.1.12. Какво е мнението на Учителя за него - виж „Изгревът", том XX, с. 1034-1038.

4.1.13. И папката отново изчезна. Търся я, но я няма. Търся я няколко години.

През 2014 г., януари, Вихър ми донесе една папка, която съм дал на Буряна, за да я въведе за военния том, за том 25. Тя е била забутана. Накрая излиза.

И аз я предадох да се набере и ще влезе в материала на Светозар. А защо ли?

Бащата на Светозар е Любомир Лулчев.

12.02.2014 г.

/подпис/.................

Вергилий Кръстев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...