Jump to content

7. Сънищата на Светозар Няголов (2011-2012 г.)


Recommended Posts

7. СЪНИЩАТА НА СВЕТОЗАР НЯГОЛОВ (2011-2012 г.)

записани от сестра му Величка Няголова

Той навърши 80 г.

И го заведохме на Рила - Боровец. Качихме се с лифта до Ястребец. И оттам пеша по равното до х. „Мусала". Пихме чай. И после на полянката насреща, до езерото, обядвахме, пяхме. Синът му Павел носеше цигулка и свиреше.

Гледахме прекрасната Мусала, Сфинкса, Иречек, Дено и се възхищавахме! Беше пълно с енергии. Заредихме се.

Така брат ми Светозар изкара своя 80 годишен Рожден ден. Бяхме и ние с мъжа ми Истиан, брат ми Любомир и аз, Величка. Светозар през цялото време вървеше най-отпред, и беше много щастлив. После си слязохме.

СЪНИЩА, 2011 година

1. В гр. Айтос, на Градината, Учителят държи беседа. И казва: „Всичко да бъде общо! Така трудът се благославя!"

След това турили хранителни продукти в един прозрачен куфар. Всичко се виждало. Учителят го дал на Светозар, да раздаде продуктите за всички.

2. Някъде в духовния свят Светозар чете беседа. Това е някаква Школа горе.

Учителят присъствувал. Изведнъж лампата горе изгаснала.

Учителят взел Светозар и го повдигнал нагоре. И лампата светнала, без той да я докосне.

3. На Бивака на Витоша „Ел Шадай".

Тошо босия, който се грижеше за Градината, вървял по снега.

Учителят казал: „Питайте къде съм - и елате при мене. Аз съм на ваше разположение!"

4. Някъде в духовния свят Светозар вижда един хубав кон, с юзда. Той тръгнал на ляво от него. Светозар го повикал с мисълта си. И той дошъл. Подал му десния си крак и се ръкували.

Отгоре казват на Светозар, че този кон е брат Лулчев.

5. Галилей Величков, цигуларят от Школата на Учителя, идва при Светозар и му показва документ от духовния свят. Той чете: „Архангел Гавраил".

Галилей му казва: „Ти на Земята, нали ми каза, че аз съм Архангел Гавраил на Земята. И това действително е така! Аз съм!"

6. 25.11.2011 г. Светозар отива на Изгрева при Учителя. Носи цигулка. Вижда, че струната „ми" е откачена. Той отива при Учителя, но не може да свири - струната е откачена.

Това, струната „ми" е символ на майката, жената. И показва „заминаването на жена му". Замина си в края на ноември.

7. Учителят ще изнася беседа. Обръща Се към Светозар да стенографира. Той е отличен стенограф. Учителят лежи на легло и започва беседата.

8. Учителят има един апарат от 1880 г. с карти 50 м., който приема от другия свят времето в различни периоди от години. Нещо като календар.

Присъствуват Галилей Величков, Мария Златева /цигуларката/ и една непозната жена.

Учителят лежеше на легло, и до Него тази непознатата. Той й помагаше нещо. Светеше с огромна светлина.

9. Учителят иска от Светозар да приготви „извадки" за различни хора. Повечето от тях са Му били врагове. Също и на Светозар. И Светозар направил този списък.

10. На Събор с Учителя. Тъй свири с цигулката Си.

Нейният лък е особен, квадратен, голям. Край Него са Ангел и Тодора, които се грижеха за Градината.

Учителят Се обръща към един брат, и му казва да взима уроци по цигулка.

Светозар взима Неговата цигулка и започва да свири. Изсвирва: „Сила, здраве е богатство" и „Ще се развеселя".

11. Учителят лежи на земята, заобиколен е от приятели. Тази обиколка образува нещо като „котва". И майка ни /Стефка Няголова/ е последното парче от тази котва.

Светозар казва на Учителя, че както Той е легнал с приятелите, и тази образувана форма на котва, показва пътя, по който трябва да вървим, за да влезем в Новия Живот.

12. Среща с Учителя. Имало много приятели - познати и непознати.

Учителят казва на Светозар: „Трябва да се работи. Аз слушам винаги дядо Боже. Каквото Господ ми каже - това върша."

13. Учителят е в непознато място с много приятели.

Една сестра прочете едно писмо от Учителя до друга сестра.

В писмото Той пишеше да се молим за доброто на България и на Братството. Писмото беше написано на санскритски език.

Това непознато място имаше стая, постлана с дамаска и отгоре дъсчици по 10-15 см. една до друга. Но недовършено.

Учителят казва на Светозар да довърши работата.

Светозар става и вижда Тошо босия, който работеше Градинката Му, и го повиква да му помага. И като се обръща, какво да види, цялата стая беше довършена! Невидимият свят я довършва за един миг.

14. Светозар с жена си слизат отХималаите, от много високо. Просто летят.

Стигат до едно място, където са събрани старият Братски съвет с Благи Жеков, облечени в черни дрехи, и са много заети да разрешават разни материални въпроси. Имало да решат един много важен въпрос.

Светозар прелетява над тях - те дори не го виждат.

Продължават да слизат надолу. Още по-надолу, събрани много хора от Братството. Едни дишат, други играят гимнастики.

Събрал се е и Новият Братски съвет, начело с Андрей Грива. Всички отново са облечени в черни дрехи като поповете, и решават важни въпроси.

Светозар прелетял, и никой не го видял.

15. Учителят събаря с голяма сила една ограда на затвор. Използувал и бетонни прътове. Съборил всичко. И на това място щял да построи нещо ново.

16. Учителят пишел книга за Светозар.

В нея пишел, че Светозар Няголов е успял да свали малка част от Ангелската Астрология на Земята. Той имал и много други знания, но не ги открил. Запазил ги в тайна.

17. Брат Гради разпределял братята и сестрите кой къде да отиде.

Учителят бил там.

Останал само Светозар. Гради се обърнал към Учителя:

„А този къде да го сложа?"

Учителят отговорил: „При мене!"

И Светозар отишъл и легнал до гърба на Учителя.

СЪНИЩА, 2012 година

1. Сънува Учителя.

Работи с голяма енергия. Разрушава една ограда. Хвърлял върху нея едни огромни бетонни колове. И я разрушил.

2. Брат Гради Минчев /той е от времето на Учителя/ работи.

Разпределя братя и сестри в различни къщи.

Учителят е там. Присъствува. И последен останал Светозар, неразпределен. И Гради се обърнал към Учителя с думите: „А този къде да го пратя?" Учителят отговорил: „При мене!"

3. Учителят пише една книга за Светозар.

Попитали Го, какво пише. А Той отвърнал: „Пиша книга за Светозар, как той успя да свали една малка част от Ангелската Астрология на Земята!"

P. S. Светозар си описва сънищата с Учителя със стенография. Прочете ми ги, и аз ги записах на кратко. Преразказах ги.

20.09.2012 г„ Своге

Величка Няголова /сестра на Светозар/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...