Jump to content

3. Кой е Петър Константинов Дънов?


Recommended Posts

3. КОЙ Е ПЕТЪР КОНСТАНТИНОВ ДЪНОВ

3.1. Той е роден чрез баща Константин Дъновски и майка Добра, дъщеря на чорбаджи Атанас Георгиев.

3.2. В „Изгревът", том I. (1. изд. 1993), на с. 635-638 сме написали кратки исторически данни. Онези, които бяха по времето на Школата не ги написаха, защото бяха заети да се приготовляват за апостоли, за ръководители и проповедници, и заместници на Учителя Дънов. Те всички се провалиха, без остатък и бяха спасени чрез „Изгревът", защото бяха включени в него, за да ги има. Това е най-важното засега, да се покаже, че ги е имало и са съществували като хора.

3.3. На с. 636 има една грешка, направена при въвеждане на материала. Аз тогава не съм го видял, понеже бях в невероятно напрежение и почти нищо не виждах. Това бе първият том, който подготвях близо три години.

И така, на с. 636, трябва да се поправи на 1 ред, че учебната година е 1894-1895 година, и че завършва на 3 февруари 1895 година. А се завръща в България през 1895 година.

Във второто издание на том I на „Изгревът" от 2011 г., това нещо е поправено.

3.4. Подредили сме по-добре „Петър Дънов на обучение в САЩ", на с. 735-738 при второто издание.

3.5. За рождената дата на Учителя Петър Дънов виж в „Изгревът", том IV от 1995 г. на с. 42-47. Разучете я добре, за да не ви заблуждават злосторниците.

3.6. В „Изгревът", том I. (1. изд. 1993), с. 641-642, ще научите кой е Учителят и кога се става Учител.

От с. 642-643 ще научите кой е Мировия Учител и кога Той Се явява.

От с. 644-646 ще научите кой е Всемировия Учител.

Това е напълно достатъчно за сега, ако това го възприемете чрез ума.

Този материал е поместен в „Изгревът", том I. (2. изд. 2011), на с. 743, 744-745, 746-748.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...