Jump to content

4. Какво сме публикували за Петър Дънов чрез програмата на „Изгревът"


Recommended Posts

4. КАКВО СМЕ ПУБЛИКУВАЛИ ЗА ПЕТЪР ДЪНОВ

ЧРЕЗ ПРОГРАМАТА НА „ИЗГРЕВЪТ"

4.1. Още в „Изгревът" " том I. (1. изд. 1993), на с. 636-637 сме публикували някои печатни издания по времето на Учителя Дънов. Ние ги намерихме, преиздадохме ги, с подходящите бележки към тях. Предишното поколение не са ги ползвали, поради липсата на тези бележки. Говоря напълно сериозно. Ще се убедите, когато ще ги прочетете.

4.2. През 1897 г. Учителят Дънов издава в гр. Варна една книжка „Хио-Ели-Мели-Месаил". Това е гласът Божий, Словото Божие, Духът на Третият Завет към Избранника и Помазаника Божий.

Притежаваме оригиналната книжка, която не може да се публикува без съответни бележки.

Там има много редове, написани със староеврейски текстове и сега търсим преводачи за тях. Затова бележките ще се дадат по-късно.

4.3. Все пак аз съм работил върху тази книжка и от там извадих, и поместих в „Изгревът", том II, от с. 42-44: „Кой е Всемировият Учител?"

Освен това, от там извадих „12-те Скрижали на Духа Беинса Дуно". Бяха отпечатани на с. 41. Хайде, направете опит и ги научете наизуст. Няма да можете!

Може само при условие, че приемете последното изречение, че Всемировият Учител на Вселената е Духът Беинса Дуно.

4.4. Все пак тази книжка и нейната статия е поместена в сп. „Виделина", книжка IV-V, година I, 1903 г., с. 53-67, и е публикувана в „Изгревът", том XI, с. 356-368, но с друго заглавие. И то е „Любовта", стихотворение от Еманоил и „Тайните на Духа".

4.5. Текстът от сп. „Виделина" е същият от оригиналната книжка. Учителят Дънов е предал този текст на Д-р Миркович, който по онова време е бил още жив, и той го е публикувал в рубриката в 1903 г.: „Из съвременната българска духовност" - статий от П.К.Дънов. Ние сме ги публикували в „Изгревът", том XI, с. 347-369. Това са 7 статий от П.К.Дънов.

4.6. През 1898 г. Петър Дънов изнася пред благотворително дружество „Милосърдие" една беседа „Призвание към народа ми български, синове на семейство Славянско." Отначало Петър Дънов я предал за печат, но поради големите атаки от духовенството и обществениците, Той нарежда да се спре печата, и разтури набрания материал.

Но понеже е останал първоначалния отпечатък, той е бил прибран и запазен. И лично Минчо Сотиров го е преписал от 30 май до 3 юли 1915 г. в гр. Бургас от материалите на Пеню Киров. На мен този препис бе ми предаден от Жечо Панайотов и аз го преснех на фотокопие, и му върнах оригинала. Къде той отиде, днес е неизвестно!

4.7. Аз съм го публикувал в „Изгревът", том IV от с. 3-9, с отбелязани отстрани цифри за мойте бележки. А те следват от с. 12-41. Проучете ги добре.

4.8. Без тези бележки вие не можете да разберете нищо от това „Призвание". Там е дадено за Славянската азбука и за Небесния знак - (Ь) - е двойно, което е знакът Божий. За пръв път те се изнасят.

4.9. Чрез програмата на „Изгревът" бяха направени 2 концерт-рецитала за „Призванието", и 2 концерт-рецитала за Славянската писменост и Небесния знак.

4.10. В „Изгревът", том II от 1995 г., по случай 130 годишнината от рождението на Учителя Петър Дънов (1864-1994 г.), както и на 50 годишнината от заминаването Му -(1944-1994 г.), бе ознаменувана с отпечатването на един оригинал.

4.11. Това са „Разговорите с Духа Господен".

Те са приети от десницата на Учителя лично от Мария Тодорова, която ги беше съхранила и ги беше предала на мен. Така че всичко това, което ще прочетете, трябва да благодарите на нея. А аз съм направил моите бележки.

4.12. „Предисловия към Седемтях разговора с Духа Господен от Вергилий Кръстев", от с. 7-24.

4.13. „Седемтях разговора с Духа Господен" - бележки по реда на разговорите, от №1 до №7. Без тези обяснения, няма да можете да се доберете до оригиналните разговори.

4.14. Мистичните упътвания започват от с. 32—44. Усвоите ли ги, то тези разговори с Духа Господен ще ви се отворят за ума ви, и вие ще осъзнаете тогава защо сте се родили при българите по времето на Школата на Учителя Дънов.

4.15. Тези упътвания бяха правени през 1994 г. - точно преди 20 години. Днес е 12 септември 2014 г. Това днес не може да се повтори, защото го няма Онзи, Който присъстваше от Небето и ни предостави Своите бележки.

4.16. „Със Слово и музика от Учителя по Земята българска" - от „Изгревът", том III, с. 375-383.

4.17. В „Изгревът", том XI, от с. 370-619, сме публикували протоколите от годишните срещи на Синархическата верига (1906-1915 г).

4.18. В „Изгревът", том XI, с. 620-685, сме публикували „Скрижалите наДуха Беинса Дуно" -1. Мисли за молитвите; II. Молитвите на Всемирното Велико Бяло Братство, по оригинала.

4.19. На с. 681-685 има бележки за молитвите и съвети как те могат да се ползват - в „Изгревът", том XI.

4.20. Мота на учениците от Петър Дънов, от с. 681-709 - в „Изгревът", том XI.

4.21. Наряди на Синархическата верига (1897-1918 г.), от с. 710-790 - в „Изгревът", том XI.

4.22. В „Изгревът", том XII продължават нарядите, от с. 4-240.

4.23. Беседи от Учителя Дънов, държани пред сестрите в ден четвъртък, на с. 241-519.

4.24. Класът на Добродетелите, от с. 520-624, и бележки към тях от с. 625-669 и 670-717.

4.25. Класът на Добродетелите, на с. 718-760.

4.26. Пентограмът - от с. 761-862.

4.27. Антиминсът и Бялото Братство - с. 863-870.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...