Jump to content

11. „Изгревът", том 29


Recommended Posts

11. „ИЗГРЕВЪТ", том 29

30 А. Двадесет и седмо чудо:

СБОРНИКЪТ ОТ СНИМКИ В „ИЗГРЕВЪТ", том XXIX.

„ИЗГРЕВЪТ" НА БЯЛОТО БРАТСТВО

ПЕЕ И СВИРИ УЧИ И ЖИВЕЕ

сборник от снимки

ТОМ 29

I. Снимки за Петър Дънов и Негови съвременници, последователи

II. „Пътят на ученика" - съборни беседи от Учителя Дънов от 1927 г.

Събрал, подбрал, записал, съхранил и представил Вергилий Кръстев

Библиотека „Житен клас"

София 2014

* * *

ИЗГРЕВЪТ

на Бялото братство

пее и свири, учи и живее

том 29

Съставител и редактор

д-р Вергилий Николов Кръстев

Дигитална обработка на снимковия и печатен материал

Вихър Ангелов Пенков

Компютърен набор и коректура (раздел 1):

Полина Тодорова Петкова,

от гр. Видин

Предпечатна подготовка

Ефросина Антонова Ангелова-Пенкова

Вихър Ангелов Пенков

издател:

Житен клас-Вергилий Кръстев, София, 2014

печатница:

СД Симолини-94, София

* * *

„Изгревът" том 29. Сборник снимки и беседи: Снимки на Учителя Петър Дънов и Негови съвременници, последователи; Пътят на ученика (фототип. изд.)-732 с., 588 снимки; 32x23 см. + 2 компактдиска. Обща цена: 40 лв.

30 Б. Двадесет и седмо чудо: СБОРНИКЪТ ОТ СНИМКИ В „ИЗГРЕВЪТ", том XXIX.

Снимките за този том в по-голямата си част са от публикуваните снимки в „Изгревът", от том II до том XXVIII. Те са събирани над 50 години, и сме ги приложили в поредните томове на „Изгревът".

Какви проблеми имахме за снимките, виж в „Изгревът", том XXVI, с. 1004-1007. Описаното е само 1/100 от преживяванията, през които преминавахме. Но трябваше да ги публикуваме, че тези лица ги е имало и не сме ги измислили.

„Защо са несполучливи снимките в „Изгревът" от том I до том XIII?

Виж „Изгревът", том XXVI, с. 1004-1005.

Авторството на снимките в „Изгревът".

Виж „Изгревът", том XXVI, с. 1005-1007.

През пролетта на 2014 г., в разстояние на 3 месеца подготвях снимките, сортирах ги по години и накрая ги сложих в папки, които предадох на Вихър Пенков да ги подготви за печат.

Неколко месеца той ги подготвя, като една снимка се обработва часове, че дори и дни. Изкара ги всички на формат А4 и ми ги донесе в гр. Своге.

Една седмица ги подреждах. Бяха около 600 снимки. Някой се повтаряха и аз ги изваждах настрана.

После написах надписите, подредих ги по номера, написах бележките, които изпратих на Полина Тодорова Петкова от гр. Видин да ги въведе. Направи разпечатка и ми ги изпрати отново.

Накрая и надписите под снимките, и бележките бяха предадени на Вихър Пенков. Той употреби големи усилия, докато окончателно ги подреди и приготви за печат.

А сега се пригответе да чуете от мен най-важното и най-страшното, което се случи!

Аз започнах да подреждам снимките. Аз всички снимки ги познавам, зная историята им и познавам онези, които са заснети с Учителя Дънов. Техните спомени са публикувани в „Изгревът", заедно с техните снимки. Зная и познавам всичко, защото са преминали през мен, в разстояние на 28 тома.

Но когато започнах да ги подреждам, получи се голямо напрежение, дори атака срещу мен! Небето над мене почервеня и се явиха сили, които искаха да ме премахнат, и унищожат! Те бяха против това, което аз работех!

Тогава в мен като вулкан изригна невероятна мощ и сила! Съзнанието ми се проясни и аз застанах прав, разперих ръце, и извиках: „Или аз или те! Средно положение няма да има!"

Небето вреше, кипеше над мен, после се явиха светкавици и гръмотевици! Появи се битка жестока, на живот и смърт!

Аз извиках силно: „Или аз, или те! Средно положение няма да има! Иначе аз си тръгвам, а вие правете каквото си искате! И друг път няма да идвам в този народ, не ви искам, нито да ви чуя, нито да ви виждам, нито да се срещам с вас! Отивам си и толкоз!"

Няколко дни ми прилошаваше и аз смятах, че си заминавам от този свят.

Бях решил да си замина, но не исках да се преклоня пред враговете на „Изгревът". В никакъв случай!

И тогава, и сега, и в бъдеще. Не се прекланям! И не се предавам!

Тази борба продължи 3 дни. През това време аз работя над снимките.

След 3 дни чувам глас, че се е взело решение, и ми го съобщават: „Ти оставаш. Продължавай да си работиш." Но аз извиквам: „Ами те, онези враговете на „Изгревът"?" - „Ще видим какво ще ги правим.", беше отговорът. Това не е отговор. Това е нищо!

Отначало бяхме решили с тези 600 снимки да направиме Албум за Учителя. Но дойдоха и ме предупредиха, че за Албума ще ме съдят, понеже нямам право да издавам Албум. Поставих този въпрос за разрешение от Онзи, Който ръководи „Изгревът".

Казаха ми да го направя като поредния брой на „Изгревът" - като № 29, и така ще отпаднат всички атаки срещу него. Беше трудно решение, докато го приемат моите сътрудници.

След това Онзи от горе реши, че всички снимки, които ги включвам, отдолу под тех да има 2-3 реда надписи, където да се посочва в кой том те са публикувани, и към какъв материал са приложени.

Това ми беше много трудно-да прехвърлям цели 28 тома! И когато ги изваждах, на 3 пъти ми прилошаваше, и аз смятах, че си заминавам от този свят! Само ме беше яд, че не съм си довършил работата.

Слагах надписи и чувах онези враговете на „Изгревът" как виеха като пребити кучета и псета! Аз съм участвал в такъв бой с тояги срещу такива кучета. Три дни лежаха и виеха! - Бяха пребити псета!

Сега същото го чувах през цялото време. За един месец приключих, и предадох всички снимки да се подготвят за печат.

Смятам, че Вихър Пенков ще се справи, но го предупредих, че онези няма да ни оставят на мира. Трябва да внимава да не ни разместят снимките, или да подменят надписите под тях. Ето защо е необходимо да следи целия процес и да види как те са отпечатани, и дали случайно да има някоя грешка.

Такова издание за пръв път се издава в България и в света!

И да искат, не могат да го направят, защото нямат снимките. А те са включени в „Изгревът". Те нямат концепцията за този том.

Те не знаят нищо, защото са нищо! Но знаят да пречат и да воюват срещу мен! Това им го признавам. Могат го!

Но рано или късно, когато излезе от печат „Изгревът", том XXIX, към него сме приложили в една кутия 2 компактдиска с 40 песни на Учителя, аранжимент на Филип Стоицев, и в изпълнение на неговия оркестър, който той лично ръководи и дирижира. Те бяха подготвени от Ангелия Вихрова Пенкова. Прилагам ги безплатно.

Целта е, когато слушат записите, да разглеждат снимките, за да влезнат в епохата на Школата.

Това, което ще изпитат, ще бъде зашеметяващо! Ще им изпратим съобщения за новият 29 том, и покана за предстоящия концерт-рецитал.

А кои са те? Ние сме приложили всичко за тях в тези 2 компактдиска, които им подаряваме безплатно.

Аз имам цел! Върховна цел! А тя е:

„НА КОЛЕНЕ ПРЕД „ИЗГРЕВЪТ", КОЙТО Е ЗАВЕТЪТ НА ШКОЛАТА НА УЧИТЕЛЯ ДЪНОВ!"

А мечът на Възмездието е в ръцете на Онзи, Който ръководи „Изгревът".

Амин!

Днес е 16 септември 2014 г., 19.45 часа, вторник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...