Jump to content

5.2. Писмо от Екатерина Маркова до Светозар Няголов, 11 ноември 2005 година


Recommended Posts

5.2. ПИСМО ОТ ЕКАТЕРИНА МАРКОВА

ДО СВЕТОЗАР НЯГОЛОВ,

11 ноември 2005 година

11.XI.2005 г. България

Драги Светозаре,

Надявам се, че си добре - ти и твоето семейство. Райка беше в България през септември и когато се върна в Германия, ми се обади по телефона. Между другото ми каза, че един ден, преди да си замине от София, ти отиваш при нея и й казваш: „Ставай да вървим да вземем архивата от апартамента на Катя и да я занесем на Вергилий, той иска да пише книга за Димитрина Антонова."

Малко е да кажа, че аз останах поразена от дейността, с която ти се занимаваш.

1. Аз не вярвам това да си научил от Учителя - да подкокоросаш една възрастна, наивна и болна жена да вземе семейна ценност от апартамента на сестра си и да я даде в ръцете на Вергилий, който за мене е един мошеник и крадец.

Преди 10 години отново Райка му дава 6 или повече тефтерчета на леля ми Димитрина, и досега - 11 .XI.2005 г., той не ги е върнал. Ти знаеш това - аз говорих с теб на няколко пъти - ти не само не ми съдействуваш да си възвърна това, което е заграбено с лъжа, но му даваш и останалата архива.

2. Ти за кой се мислиш? - Ученик на Бялото Братство никога нямаше да постъпи така.

3. Ти не си член на моето семейство, а и да беше такъв, не можеш да взимаш решения от такова естество. Аз, Райка, Стоян и Стойка сме 4 наследници, които всички заедно трябваше да решим въпроса с архивата.

4. Аз може би имах пред вид някой друг човек да свърши тази работа - професионалист.

5. Когато бях в България, аз питах и разпитвах за Вергилий - това, което чух в София и провинцията, е следното:

A. Откраднал от много хора архивите на техните семейства или взел с обещание за връщане, и не ги е върнал (което се нарича кражба).

Б. Много хора искат да го бият, или даже дават под съд.

B. Изложил много хора в неговите книги; изнасял интимни неща, които семействата може би не искат да бъдат изнасяни.

Г. Изложил собствената си дъщеря в своите чудни писания.

6. Но явно на теб не ти е минало през ума или не си искал да се посъветваш с мене. Затова взимаш архивата с измама - с помощта на Райка, когато аз не съм там (архивата не беше в апартамента на Райка).

Сега - аз няма да проговоря на Райка, докато умра, и на теб също.

Единственото нещо, което можеш да направиш, е:

1. Да накараш „Великия писател" Вергилий да върне 6-те тефтерчета.

2. Цялата архива да бъде върната (до последния лист, под клетва), откъдето е взета.

3. Ако той иска да пише книга, да пише, но да си извади копия и да ми върне архивата. Ех, ще трябва да похарчи малко пари. Ксерокс-машини има навсякъде в София.

4. Аз ти давам срок 1 месец - т.е. до 11 .XI1.2005 г., да свършиш това. Ако аз не получа потвърждение от теб и после от Стойка, че тя всичко е приела обратно, аз ще назнача адвокат и той ще уреди въпроса.

Никакви обяснения, извинения и протакания не приемам и няма да има.

Това, което ти забърка (без аз да те моля за това), сега ти ще го оправяш!

Катя

Аз имам нов адрес и телефон:

Ekaterina Markova

79 Marine drive, apt. 2D

Buffalo, NY 14202

USA

Tel. 1/716/842-1978

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...