Jump to content

5.3. Писмо от Екатерина Маркова до Светозар Няголов, 2 декември 2005 година


Recommended Posts

5.3. ПИСМО ОТ ЕКАТЕРИНА МАРКОВА

ДО СВЕТОЗАР НЯГОЛОВ,

2 декември 2005 година

2.12.2005 г.

Бъфало

Драги Светозаре,

Много ти благодаря за хубавото писмо! Както и да е, може би беше време да се опознаем по-добре.

Вергилий взима тефтерчетата от Райка преди може би от 10-12 години, с обещание за връщане. Още не ги е върнал. Аз ти разказах това няколко пъти, ти не взе моята страна.

Тази архива беше дадена на мен и майка ми и беше в моя апартамент. Ти отиваш при Райка да я подкокоросаш да отидете в моя апартамент да вземете архивата и да я (ти) занесеш на Вергилий.

Никой не ме попита мене - нито Райка, нито ти, нито Вергилий. Как се казват такива хора, които вършат нещо тайно и скрито зад гърба на хората? Ти ще си отговориш! Как се казват хора, които взимат нещо с обещание за връщане и не ги връщат, а ги задържат! Ти ще отговориш на този въпрос.

Вергилий е взел документи от много хора и нищо не е върнал. Какво те мислят за него - ти ще отговориш на този въпрос.

Отново, и отново, и отново!

Вергилий трябва да върне всички тефтерчета в моя апартамент -откъдето са взети, и както той е обещал първоначално - т.е. той трябва да си изпълни обещанието.

Цялата архива, която ти си взел от моя апартамент, трябва да бъде върната час по-скоро! Обратно - в моя апартамент, откъдето е взета - това е частна собственост. Ако Вергилий иска да си направи ксерокси, от които да работи - може - но всички оригинали трябва да бъдат върнати обратно на собствениците.

Понеже аз живея далече, писмата отнемат доста време да пътуват - аз ще ти дам още 1 месец - след 11 януари взимам адвокат. Аз не обичам да се занимавам с адвокати, но ако не получа писмо - гаранция, че всички оригинали са върнати, до последната страница и буква, обратно, ще бъда принудена да се занимавам с това.

Аз не идвам в твоя апартамент да взимам ръкописи и да ги давам насам-натам, когато тебе те няма в къщи.

Благодаря много за услугите, които си ми правил, но това не ти дава право и не те извинява за всичко това. Това е крайно непочтено.

Аз не ти държа сметка, нито ти давам съвети за твоите пари.

Е. Маркова

P.P. : Помни срока - 11 януари.

Аз не искам копия, а оригиналите - в моя дом. Правдата трябва да възтържествува.

Е.М.

Така, както ти постъпи с мен, правеха комунистите - ходеха по хорските къщи, обираха книгите на хората, без да ги питат.

Адресът на Екатерина Маркова:

Ekaterina Markova

79 Marine drive, apt. 2D

Buffalo, NY 14202

USA

Tel. 1/716/842-1978

Адресът на Райка Маркова:

Abs. R. Markowa

Stadtseeallee 114

39576 Stendal

Deutschland

Днес 28.12.2005 г. получих от Вергилий Кръстев два пакета от архива на Димитрина Антонова, които се задължавам да предам на живущата в апартамента на Екатерина Маркова - Стойка.

Светозар Крумов Няголов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...