Jump to content

РАЗМИШЛЕНИЕ


Recommended Posts

РАЗМИШЛЕНИЕ

Ученикът никога не трябва да бърза. 46-188

Първата ви работа е да прекарате 5-10 минути в съзерцание, в мисъл към Бога, към всички напреднали същества, да ги призовете в помощ, като кажете: „Господи, малко знания имам, просвети ума ми да възприема и изпълня Твоята воля. Дай ми начин да реализирам Твоите желания, както Ти си определил.“ Кажете ли така, няма да мине много време и вие ще получите отговор на вашата молитва. Ще почувствувате в душата си едно затишие, една радост и ще започнете работата си. Постъпите ли така, вие ще имате хармония в себе си и ще придобиете разположение, с което ще можете да работите. 46-188

Щом станеш сутрин от сън, ще знаеш, че първата мисъл, която мине през ума ти, е Божествена. 148-194

Започнете с червения цвят и си кажете: „Господи, днес ще покажа Твоята любов към всичко - към камъните, към растенията, към животните. Като дойдете до човека, там ще покажете любовта си в най-голям размер. Това е новото, което трябва да приложите в живота си. 142-152

Поглади челото си и кажи: „Господи, благослови челото ми и способностите, които са скрити в него.“ Погали носа си и отправи мисълта си към Бога. 147-103

След това помислете за здравето си. 192-59

Вие трябва да съзнавате, че всеки човек представлява общество, съставено от разумни души, които имат нещо общо с него. Следователно, като ставате от сън, първата ви работа е да накарате тия разумни, малки същества да влязат в хармония с вас. От вас се изисква да възстановите хармонията на целия си организъм. Това се постига чрез молитва, чрез концентрация, чрез работа. 80-231

Станете ли сутрин, потърсете в себе си някоя добра черта, която вчера не сте познавали. 49-205

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...