Jump to content

ПОСТОЯНЕН


Ани

Recommended Posts

ПОСТОЯНЕН

Който постоянствува, само той има придобивки, само той жъне плодове. 78-163

Ако се натъкнете на противодействие, приложете постоянството. 146-254

Като видял голямото постоянство на мравката, Мохамед си казал: Чудно нещо, една мравка проявява такова голямо постоянство и смелост. Тя може да вдига и изпуща 99 пъти товара си с надежда, че на стотния път ще успее, а аз се обезсърчих още от първия път. Ще се върна между хората и ще приложа постоянството на мравката. На стотния път и аз ще успея в своята работа. 147-149

Когато искате да развиете една добра черта във вашия характер, преди всичко трябва да имате постоянство. Кой човек е постоянен? В туй отношение учените хора са успели донякъде в постоянството. Много от тях са работили по 20-30 години, за да дойдат до някои малки резултати. Това вече е постоянство., „Великата погрешка

Великите хора имат навик да постоянстват. Ще ги видите, с какво постоянство те правят опити един след друг, докато дойдат до някакъв резултат. 74-12

За непостоянния никаква цел не съществува. Постави ли си някаква цел, той всеки ден отлага реализирането е. 58-33

На човек, в когото постоянството е слабо развито, не може много да се разчита. Той не може да издържи на убежденията си, както и на обещанията си. 58-33

Аз ви навеждам сега на тия мисли, за да имате постоянство, като почнете нещо, да го изкарате до край. Сега много от вас нямат това постоянство. 76.2-72

Природата обича постоянството в човека. На постоянните, на трудолюбивите хора тя лесно намира работа. За тях тя създава даже специални работи. И на непостоянните дава работа, но такава, която не е по угодата им. 57-18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...