Jump to content

СВОБОДЕН


Ани

Recommended Posts

СВОБОДЕН

Ние всички сме свободни. Никой не може да ни застави да направим това, което не искаме. Магарето казва: трябва да знаете, че аз имам воля, свобода имам. Може да ме бият, каквото искат да правят с мене, но аз ще устоявам на своето. 14-83

Да иска човек абсолютна свобода, абсолютна независимост, подразбира той да бъде абсолютно мъдър и силен. Свобода без абсолютна мъдрост и сила и невъзможно нещо. Такава свобода е немислима. 76.9-40

Абсолютната свободен може да бъде само съвършеният. Свободният казва: аз съм цар, нищо не ме безпокои. -Защо? - Защото съм свободен в мислите, чувствата и постъпките си. 133-54

Който се опита да влезе в борба, в стълкновение с природата, да иска да стане абсолютно свободен, абсолютно независим човек, той непременно ще стане песимист. 76.940

Аз искам да ви доведа до една вътрешна връзка с великите, живи закони, чрез които Бог управлява света. В тия закони човек е абсолютно свободен, той може да прави каквото иска, но в тях той е отговорен за делата си.

Вие трябва да се освободите от онзи чужд баласт, който пречи да схващате нещата правилно. Като се освободите от този баласт ще знаете, какъв ще бъде резултатът на работите, които предприемате; ще знаете кои състояния са ваши и кои чужди. Тогава ще влизате съзнателно в положението на хората, ще ги разбирате и ще им помагате. Това значи свободен човек. Не сте ли свободни, вие ще се натъквате на тежки, греховни състояния, без да знаете, кои от тях са чужди, и кои - ваши. 63-171

Изтрийте заблужденията и кривите си разбирания от умовете и сърцата си! 63-174

Истинското освобождаване седи в това, да се разтовари човек от всички непотребни неща, които нищо не му допринасят. 136-262

Човек е свободен само тогава, когато е фактор. Щом не е фактор на нещо, той не е свободен. 85-112

Свободен човек е онзи, който разбира, оценява и използва нещата. 85-112

Когато тялото на човека е здраво и силно, отвън нищо не може да го засегне: в престъпнически халат да го облекат, и букаи на краката да му турят, той пак ще си остане свободен, напълно неограничен. Здравето си остава здраве; силата си остава сила; чистотата си остава чистота. Никой не може да ограничи свободата. Никой не може са я засегне. С други думи казано: ако в живота си човек не употреби насилие, ако в сърцето си не употребява лъжа и ако в ума си не внася зло, той е свободен, никой не може да го ограничи. 134-37

Свободен е оня, който има отличен ум, отлично сърце, отлична воля, отлична душа и отличен дух. Свободата е резултат на усилена работа върху себе си. 93-135

Свободата подразбира разумно мислене и чувствува-не, разумни постъпки. 145-119

Докато умът на човека работи, той е свободен. Дойдат ли желанията у човека, той става роб на тия свои желания, не може вече правилно да мисли, изгубва всякаква свобода. Човек може да бъде свободен само при една чиста и права мисъл. 76.9-8

Чувствата трябва да бъдат в хармония с мислите. Не са ли в хармония, вземат ли надмощие над мислите у човека, той не може да мисли право. И тъй трябва да знаете, че чувствата всякога заробват човека. За да се освободи от това робство, той трябва съзнателно да работи върху себе си. 76.9-9

Когато живее в пълна хармония с окръжаващата среда. Човек е напълно свободен. 78-181

Човек, който не почита хората, не е свободен; човек, който не люби хората, не е свободен; човек, който не може да прави добро, не е свободен; човек, който не използува разумно условията, не е свободен. 7-48

Свободата е мярка за любовта. И когато обичаш, и когато те обичат, вие трябва да бъдете свободни. 87-251

Свободният човек се подчинява на природните закони. По отношение на природните закони той е ограничен. Това ограничение именно го прави свободен. 145-119

Какво трябва да прави слабият, за да се освободи от ръцете на силния? Той трябва да се обърне към Бога, да потърси помощта Му. Само по този начин слабият може да се освободи от силния. 145-241

Стреми се да се освободиш от закачките на живота, да работиш свободно на Божествената нива. 70-324

Да се подобри съдбата на човека това не значи да се освободи абсолютно от товара си, но да му се каже как да го носи и по кой път да върви. 82-50

Свободата има степени на прояви: свободен си физически, но не и духовно. Свободен си духовно, но нямаш Божествена светлина. Тази е причината, дето човек иска де се освободи от ограниченията. Обаче той трябва да разбира, докъде се простира физическата, духовната и Божествената свобода. 105-39

Желанието на човека, да се освободи от ограниченията, е на място, но той не знае как да се освободи. 105-39

Любовта дава свобода, простор на човека, да се прояви във всички посоки на живота. 133-52

Щом искаш да се освободиш, ти си в Божествения свят. Щом си ограничен, ти си във физическия свят. 105-40 Като имаш вяра, надежда и любов, ти ще придобиеш истината и ще се освободиш. 105-53

Чисто сърце, светъл ум, обширна, необятна душа и мощен дух - това е веригата с което можете да вържете злото и да бъдете свободни. Аз искам вие да бъдете абсолютно свободни, т.е. свободни в своите възгледи, в своите вярвания, чувства, мисли и действия. 54-41

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...