Jump to content

ХРИСТОВ ПЪТ


Recommended Posts

ХРИСТОВ ПЪТ

Трябва да избереш пътя - ако вървиш нагоре, има живот, ако вървиш надолу, няма живот за тебе. При сегашното ни състояние има само един път, по който може да се развива и сложи бъдещият ви живот; има само една врата, през която можете да влезете. Бъдещето ви прераждане, бъдещето ви състояние се обуславя от тази врата, през която ще минете. Казва Христос: „Аз съм вратата.” Потърсете и намерете Христос. 116-10

Христос показа пътя, по който ще мине всеки човек. 70-151

Христос показа пътя към Бога, пътя към Великия живот Без Христа никои не може да намери Бога. Как познаваме кой е влязъл в пътя? Който е влязъл в пътя, той се отрича от себе си. 0-25.11.87

Христос казва: „Аз съм пътят, истината и животът”. Животът представя човешкият ум, пътят - човешкото сърце истината - човешката воля. 145-269

С други думи казано: Аз съм Божествената любов, която показва пътя, истината и Живота на хората. 70-201

Както Христос върви из пътя и изпълнява Волята Божия това може всеки човек да направи. Всеки може да следва пътя на Христа. 145-297

Кой път сочи Христос на хората? Пътя на любовта. По тоя път се придобиват знания и се подмладяват. 70-95

Христос казва: Онзи, който ме последва и тръгне по тоя път, които аз ще му посоча, ще намери онова необходимо благо за своята душа - Божествения мир. 129-195

Христос показа на човечеството пътя, по който може да се освободи от последствията на непослушанието, от злото в света. 145-488

Които следва Христос, той ще мине през неговия път. 145-251

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...