Jump to content

49. МОЛИТВА ЗА РЪКОВОДИТЕЛЯ


Recommended Posts

49. МОЛИТВА ЗА РЪКОВОДИТЕЛЯ

Благослови, Господи, моя ръководител, който ме води в Твоя Светъл Път.

Дай му Сила и Мощ да ме пази от враговете на душата ми и да ме заведе там, където е Твоята Светла Воля.

Нека Твоята десница покрива неговата длъжност, която той е приел от любов към Тебе и мен.

О, Господи, Твоята Светлина да осветява винаги неговото лице, за да освети и мен.

Господи, помогни да пази той точно и неотклонно светите заповеди, за да не би да се отклоня и тръгна в крайния път.

Владико, дай му всичко потребно за улеснението на мисията му над мен и ръководи го, за да ме ръководи и той към пътя на Твоето Царство.

О, Господи, подкрепи го във всичко, за да струва Волята Ти и да оправи моя живот съгласно Твоите заповеди и повеления.

Благослови неговите усилия, за да ме повдигне във висотата на Твоя Престол, за да се радува неговата душа и моята.

О, Боже на моя живот!

Амин

* * *

“При молитвата душата трябва да бъде чиста и празна, да бъде готова да възприема. Молитвата има смисъл само тогава, когато излиза от дълбочината на душата. Тя не търси никакви правила, никакви ограничения. Бог обича молитва и без разположение, но тази молитва да бъде искрена. Молете се не само когато сте притеснени, а непрестанно."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...