Jump to content

Recommended Posts

Б. ПСАЛОМ 23

1. Господ е Учител мой, кой ще ме заблуди.

2. На зелени пасища ме упокоява, при тихи води ме води.

3. Възвръща душата ми. Води ме през пътеки на правда заради името Си.

4. И даже в дола на смъртната сянка ако ходя, не ще се уплаша от зло, защото Ти Си с мене. Твоят жезъл и Твоята тояга те ме утешават.

5. Приготвяш пред мене трапеза срещу враговете ми, помазал Си с елей главата ми, чашата ми се прелива.

6. Наистина благодат и милост ще ме следват през всичките дни на живота ми и ще уча в Божието училище дълги дни.

Амин

* * *

„Не питайте прав ли съм аз. Кажете: „Господ е Учител мой, кой ще ме заблуди?" Туй, което ви говоря, ви се вижда така особено. Това са Божествени лъчи. Като влязат във вашите души, във всички ония добри зародиши, те ще обработят и ще създадат новите плодове. “

(„Важни и належащи неща", с. 81, „Учител мой“)

„Казвам: „Господ е Учител мой. "Досега Господ е бил пастир и вие пасъл. Сега Той е Учител и всичкото ви знание се дължи на общото състояние, в което сте научили много малко. Сега Господ трябва да бъде Учител, да се научите на разумните отношения."

(„Важни и належащи неща", с. 78, „Учител мой“)

В 23-и псалом е казано: „И ще живея в дома Господен на дълги дни." Аз бих го турил: Ще уча в Божието училище дълги дни. Живеенето е друго. Сега ние сме в епохата на учението. В изправянето на живота.

(„Важни и належащи неща", с. 80, „Учител мой“)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден. Първият ред на Псалм 23 не е правилен, ако го разбирам правилно. 

 

1. Господ е Учител мой, кой ще ме заблуди.

 

С уважение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...