Jump to content

1. ФОРМУЛИ ЗА ОГРАЖДАНЕ


Recommended Posts

IV

ФОРМУЛИ ОТ СЛОВОТО

1

ФОРМУЛИ ЗА ОГРАЖДАНЕ

1.От сутрешния наряд: точка 1. формула 23, (стр. 180).

2. От сутрешния наряд: точка 3. формула 2, (стр. 207).

3. При скандали и недоразумения 6 градовете всички да вдигнат ръката си и да кажат:

В Името на Божията Любов, в Името на Божията Мъдрост и със силата на Неговото Слово да изчезнат всички дяволски работи. Ху.

(3 пъти)

4. В Името на Божията Любов, в Името на Божията Мъдрост и в Името на Божията Истина, в които живеем и се движим, и със силата на живото Слово Божие и с помощта на нашия велик и благ Учител да се разпръснат всички зли и лукави помишления и вражески сили.

Амин (3 пъти)

5. Формули за ограждане на Изгрева:

а) Господи, ние заставаме пред Твоето Лице и просим Твоята Велика Милост над Изгрева, Братството и нашия дом. (3 пъти)

б) Благословението на Господа Исуса Христа да бъде над Изгрева, Братството и нашия дом. (3 пъти)

в) Окото и Ръката Божия да бдят над Изгрева, Братството и нашия дом. (3 пъти)

г) Силен е Бог, на Когото ние служим, и тази велика сила ще победи. (3 пъти)

д) Ще победи Любовта, ще победи Мъдростта, ще победи Истината. (3 пъти)

е) Господи, запази ни с Твоята бяла светлина и огради с Твоята диамантена стена Изгрева, Братството и нашия дом. (3 пъти)

ж) Божият Дух, Възлюбеният на нашите души, ще извърши всичко за нас. (3 пъти)

з) Аз ще любя Господа, Който живее в моята душа. (3 пъти)

6. Силна молитва за разпръскване на злото:

Господи, просвети ума ми, дай ми светлина и знание да разбирам Волята Ти и да я изпълнявам. (3 пъти)

7. Направете мислено с двете ръце по един светъл вертикален кръг встрани от себе си, а с дясната ръка един огнен хоризонтален кръг. Застанете вътре в центъра и кажете:

В Името на Божията Любов, Мъдрост и Истина, със силата на Духа Божий в тия светли кръгове да се разбият всички лоши мисли, които идат, и всички лоши заклинания да станат на пух и прах. (3 пъти)

8. Господи, между мен и неприятеля ми Ти бъди. (3 пъти)

9. Огради ме, Господи, с Твоята Божествена Светлина и отстрани всички нисши същества, които искат да ме спънат, дай им мир и светлина и ги прати на работа. (3 пъти)

10. При излизане от дома:

Господи, пази ме от туна (черна беда), от внезапна смърт и от зли врагове. Пази и закриляй ме, Господи, и въведи всичко във Славата Си. (3 пъти)

11. При големи противоречия:

Да бъде Волята Божия. (3 пъти)

12. Без страх и тъмнина, със светлина и мир в Любовта безгранична — Фир Фюр Фен Тау Би Аоумен. (3 пъти)

13. Огради ме, Господи, с великата броня на Божествения живот и Божията Любов. (3 пъти)

14. Господи, разпръсни всички лоши замисли, мисли и планове на тъмните сили. Разбий козните им, да потънат в Земята и да се разтопят във водата. (Ху—духане). (3 пъти)

15. При безизходно положение казваме: „Има Бог”.

а) Издигаме десния крак напред и тръгваме.

б) Вдигаме дясната ръка нагоре с полусвит юмрук и блъскаме напред.

в) Изговаряме натъртено:

“Има Бог”. (3 пъти)

16. Господи, този дух, който ме изкушава - приеми го на работа или ми дай възможност да се отдалеча от него. (3 пъти)

17. Ако иска да те нападне животно, погледни го между очите и кажи:

Господи, Ти, Който Си в тази форма, няма да ми направиш нищо лошо.

(3 пъти)

18. Като срещнеш някой човек, отрицателно настроен към тебе, кажи:

Господ живее в тебе, ти си добър човек. Господ живее в мене, аз съм добър човек.

Погледни го между веждите и кажи:

Господи, Ти, Който Си в този човек, няма да ми направиш никакво зло. Господи, помогни ми да се прояви той към мен, тъй както Ти се проявяваш. (3 пъти)

19. При големи трудности и мъчнотии.

Няма любов като Божията Любов, само Божията Любов е Любов. (3 пъти)

Няма Мъдрост като Божията Мъдрост, само Божията Мъдрост е Мъдрост.

(3 пъти)

Няма Истина, като Божията Истина, само Божията Истина е Истина.

(3 пъти)

Няма Правда като Божията Правда, само Божията Правда е Правда.

(3 пъти)

Няма Добродетел като Божията Добродетел, само Божията Добродетел е Добродетел.

(3 пъти)

Няма Сила като Силата на Духа, само Силата на Духа е Сила Божия.

20. Ограждане, дадено от Учителя на връх Мусала на 11. 07. 1926 г., неделя. Всички са на разстояние един метър един от друг и казват:

На юг:

Да се възцари Добродетелта и да се разпръснат всички лоши мисли в света! (3 пъти)

На изток:

Да се възцари Божията Правда в света и да изчезне всяка неправда в живота ни! (3 пъти)

На север:

Да се възцари Божията Истина в живота ни и да изчезне всяко робство от душата ни! (3 пъти)

На запад:

Да се възцари Божията Мъдрост във всичките прояви на живота ни и да изчезне злото от нашия път! (3 пъти)

Пак на изток:

Да царува Господ и да се слави Господ във всичката Своя Любов, Мъдрост и Истина! Да се възцари Господ в Своята Любов, в Своята Мъдрост, в Своята Истина! И да свършим всичко за Славата Божия на Земята! (3 пъти)

Амин!

21. Бог над мен, Бог под мен, Бог до мен, Бог с мен, Бог в мен. Да бъде Името Му благословено. (3 пъти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...