Jump to content

3. ФОРМУЛИ, СВЪРЗАНИ С ИЗГРЯВАНЕТО НА СЛЪНЦЕТО


Recommended Posts

3.

ФОРМУЛИ,

СВЪРЗАНИ С ИЗГРЯВАНЕТО НА СЛЪНЦЕТО

Учителя казва:

В денонощието има три важни свещени момента за живота на човека. Първият момент е изгревът на Слънцето, вторият е изгревът на Венера и третият е изгревът на Сириус.

1. При изгряването на Слънцето казваме: Господи, да изгрее Слънцето на новия Божествен живот в моята душа, тъй както изгрява днес това велико Слънце на новия живот в света. Благословен Господ Бог наш, Който праща Слънцето да се ползваме от Неговата светлина и топлина. (3 пъти)

Ако човек не посреща изгрева на Слънцето, не може да бъде ученик на новия живот.

2. При изгрева на Венера:

Господи, да изгрее Венера на Божествената Любов и да намери път да проникне и изпълни моето сърце. (3 пъти)

Който не посреща изгрева на Венера, не може да бъде отличен музикант, поет, артист или човек на изкуството.

3. При изгрева на Сириус:

Господи, да изгрее Сириус на Божествената Мъдрост в моя дух и аз да изпълня Твоята Воля на Земята. (3 пъти)

Който не посреща изгрева на Сириус, не може да стане учен, адепт, светия, гений.

4. Влиянието на слънчевите лъчи върху човека преди изгрев и след изгрева на Слънцето.

Един час преди изгрева слънчевите енергии влияят върху психиката на човека. Преди изгрева лъчите, които се пречупват от атмосферата, влияят върху мозъка. По време на изгрева лъчите, които идват по права посока, влияят върху дихателната система. От 9 до 12 часа лъчите влияят добре върху стомаха. “

„В царството на живата природа"

5. Преди изгрева на Слънцето казваме:

а) Съкратената частна молитва (№ 44).

Господи Исусе Христе,

Йехова, Елохим,

Утешителю, Дух Святий, Аоум,

Учителю благи Беинса Дуно, бъдете в мен и с мен сега, всякога и през всичките векове на живота ми.

Амин

б) Изпяваме песента Фир-Фюр-Фен (без деня вторник).

в) Казваме Добрата молитва (№ 1).

г) Ръцете милват главата от челото назад до тила:

Да благослови Господ Делото Си както в България, така и между всички народи.

Ръцете разтворени настрани хоризонтално с длани надолу:

и да отстрани Господ всяка зла помисъл от нашите приятели.

(3 пъти)

д) Ръцете милват главата от челото назад до тила:

Да се прослави Господ, както е писал в Своята Си книга и като се прослави Господ, тъй както е писал в своята Си Велика Книга, Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Душата: да се прояви Неговата Любов в моята душа Ръцете разтворени настрани хоризонтално с длани надолу:

и в душите на всички мои братя и сестри. (3 пъти)

(Казва се само сутрин.)

е) Молитва № 48 за запазване на България

6. При изгрева на Слънцето казваме: Свещен момент за моята душа, изгрява Слънцето на новия, на Божествения живот в света.

Казваме формула 1, (стр. 315).

7. Казваме формулите:

Ханизе (3 пъти) — изгрява Слънцето;

Беримезаи (3 пъти) — праща светлина

Земеразахеси (3 пъти) — носи радост за живота тя Йод хей вав хей (3 пъти)

Йеова и Ре (3 пъти)

Елхима ка ха мер (3 пъти) Бейри, бейри, бейри Арвагадах Тони магарди (3 пъти)

8. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Любовта - сърцето:

Пожелаваме на всички същества да живеят в мир, пожелаваме на всички същества да бъдат щастливи, пожелаваме на всички същества да бъдат блажени (3 пъти).

9. Разтваряме ръцете опънати напред с дланите нагоре:

Велики светли същества, ние ви поздравяваме и пожелаваме Божието Блатословение да протече през вас. (3 пъти)

10. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Любовта - сърцето:

Желая сърцето ми да се изпълни с Божията Любов. (3 пъти)

11. Когато Слънцето изгрява светло или жълто - ръцете на Истината:

Желая умът ми да се изпълни с

Божията Истина, (3 пъти)

12. Ръцете опрени на сърцето:

Господи, стопли сърцето ми с твоята Любов. (3 пъти)

Да се казва, когато сме немощни или обезсилени.

13. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга върху центъра на Духа:

Господи, просвети ума ми с Твоя Дух, или

Господи, дай виделина на моя ум чрез Твоя Дух. (3 пъти)

Казва се, когато умът ни е замъглен и не можем да мислим или да помним.

14. Гледаме изгрялото Слънце:

Господи, благодаря Ти, че ми показваш виделината на Твоето Лице, за да изпълня Твоята Воля на Земята. (3 пъти)

15. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Всичко чрез Него стана. (3 пъти)

16. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Благославям Те, Господи, хиляди и милиарди пъти за всички блага и благословения, които Си ми дал. (3 пъти)

17. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Йеова и Ре Бог промисля за нашите души. (3 пъти)

18. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Сила, живот, здраве. (3 пъти) Амрихал (3 пъти)

Велики лекарю на Вселената, ела в нас и ни очисти от всичките неправди и греха и болезнените ни състояния, за да сме здрави и изправни пред Бога и да изпълним Неговата Воля на Земята.

Бен Адет Исабет (3 пъти)

Исабет Бен Адет (3 пъти).

Велики Учителю на Мъдростта, ела чрез Духа Си и ни озари със Твоята Виделина да се отворят умовете ни да разбираме Писанията, да

познаем Бога, да Го приемем, да Го възлюбим и да започнем да Му служим — да изпълним Неговата Воля на Земята.

Сега Бог царува и управлява света.

Сега Учителя царува. Сега Христос царува.

Сега Архангел Михаил царува и чисти със своя огнен меч света. (3 пъти)

19. Тайна молитва.

Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Господи, ела чрез Духа Си и се всели в моето сърце, в моя ум, в моята душа, в моя дух, в моето тяло, за да бъда здрав и изправен пред Теб. Озари ни със Своята Виделина и изпълни ни със Твоята Благост, за да изпълним Твоята Воля на Земята.

20. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Да бъде всичко за славата Божия на Земята. (3 пъти)

21. Поздрав с дясната ръка свита в лакътя с дланта напред:

Да се прослави Бог в Бялото Братство и да се прославят Белите Братя в Божията Любов. (3 пъти)

Поздрав с дясната ръка свита в лакътя с дланта напред:

С Бога напред да вървим и всички мъчни и трудни въпроси с Неговата помощ правилно да разрешим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...