Jump to content

13. ФОРМУЛИ ОТ ЖИВОТА НА УЧЕНИКА


Recommended Posts

13.

ФОРМУЛИ ОТ ЖИВОТА НА УЧЕНИКА

1. Отче мой, Твоите пътища са вечни и неизменяеми. Ти Си Един, в Когото всичко съществува и се обединява. От Твоя Живот всички ние приехме благодат за благодат, сила за сила, Любов за любов, защото Твое е Царството, Силата и Славата во веки.

Амин (3 пъти)

2. Вложи Любовта като стремеж в сърцето си, като чувство в душата си, като сила в ума си и като принцип в духа си. (3 пъти)

3. ЛЮБОВТА:

Това е живот вечен, да позная Тебе, Единнаго, Истиннаго Бога и Христа, Когото Си изпратил. Това е живот вечен, да позная истинската Любов, която носи живот. Това е живот вечен, да позная Бога и всичките блага, които Той изпраща в света. Това е живот вечен.

4. МЪДРОСТТА:

Ако думите ми пребъдват във вас и вие пребъдвате в мен, аз и Отец ми ще дойдем и ще направим жилище във вас и аз ще ви се изявя.

5. ИСТИНАТА:

Аз съм пътят, истината и животът. Ти си, Господи, Пътят, Истината и Животът. Аз ще ходя по този път с Тебе заедно.

6. Велик е Бог в Любовта си! Велик е Бог в Мъдростта си! Велик е Бог в Истината си! В Любовта Си Бог поучава, в Мъдростта Си просвещава, в Истината Си освобождава. Милостив и жалостив е Господ, Неговата Благост е над всичко. Веселието Му крепи всичко. В Господа всичко живее и се движи. Той е веселие и радост на всичко живо в света. (3 пъти)

7. Иде новото в света! Новото е в гласа, новото е в песента. Новото, което иде в света, е в мисълта. Новото, което иде в света, е в сърцето. Новото, което иде в света, е в душата. Новото, което иде в света, е в духа. Всеки трябва да слуша своя ум, всеки трябва да слуша своето сърце, всеки трябва да слуша своята душа, всеки трябва да слуша своя дух. Това е езикът на Бога, това е зовът, който се отправя сега към всички хора по света (3 пъти)

8. Господи, ела ми на помощ (когато имаме мъчнотии) (3 пъти)

9. Господи, да се възцари Твоята Любов в нас. (3 пъти)

10. Любовта изключва всички престъпления, Любовта изключва всички противоречия, Любовта изключва всички насилия, Любовта изключва всички ограничения. (3 пъти)

11. Любовта ражда доброто, доброто носи живот, светлина и свобода за нашите души. (3 пъти)

12. Напред в Любовта безгранична — без страх в Любовта безгранична. (3 пъти)

13. Бог е Любов, Божията Любов съживява. Бог е Мъдрост, Божията Мъдрост освещава. Бог е Истина, Божията Истина освобождава. (3 пъти)

14. Любов, мъдрост, истина, живот, знание, свобода, движение, учение, работа, това е новото в света. (3 пъти)

15. Човек, който е разбрал Любовта, става безсмъртен. Човек, който е разбрал Мъдростта, става съвършен. Човек, който е разбрал Истината, става свободен. (3 пъти)

16. Сега Бог дарува и управлява света.

Сега Учителя царува. Сега Христос царува.

Сега Архангел Михаил царува и чисти със своя огнен меч света. (3 пъти)

Ако целият български народ казва тази формула, границите на България ще се отворят и всички готови души от цял свят ще дойдат при нас.

17. И най-големите страдания, които минавам, са измет за мен в сравнение с великата привилегия, която имам, че съм ученик на Всемирното Бяло Братство.

18. Люби, учи, мълчи, търпи, прощавай и пътя си продължавай и Бога не забравяй. (3 пъти)

19. Господи, Ти, Който си Любов, най-високия връх, помогни ми да се изкача на този връх, оттам да погледна. (3 пъти)

(Казва се при големи противоречия.)

20. Жив е Господ, Който е днес между нас. (3 пъти)

(Това са много силни думи.)

21. Светилник на нозете ми е Словото. (3 пъти)

22. Когато има недоразумения в семейството, кажете:

Любов и съгласие. (3 пъти)

Няма да минат и десет минути, и хармонията ще се възстанови.

23. Когато ти дойде гостенин вкъщи, кажи: Благодаря Ти, Господи, че ми дойде на гости чрез този човек.

24. Когато отиваш на гости, кажи: Господи, излей благословенията Си върху този дом.

25. Когато отиваме в планината, особено на лагер на Рила, казваме Псалом 117.

26. Псалом 117

1. Хвалете Господа всички народи, славословете Го всички племена.

2. Защото Милостта Му е голяма върху нас

и Истината Господня е във век.

Алилуя.

27. След това се обръщаме към съществата, които пазят това място, което посещаваме, и казваме:

Добри и светли същества, пазители на това място, приемете ни на гости за (примерно двадесет дни), и нека Божието благословение да бъде над вас. (3 пъти)

28. При напускане на планината казваме:

Добри и светли същества, пазители на това място, благодарим ви за гостоприемството. Останете си с мир и нека Божието Благословение да бъде над вас. (3 пъти)

29. Когато искаме да поправим времето от лошо в добро, казваме:

Бог е Любов, Бог е Милосърден. (3 пъти)

Ако имате мекота 6 говора си, времето ще се оправи и омекне. Ако сте груби и нямате мекота, времето ще се влоши още повече.

30. Когато има продължителна суша в природата, кажи:

Господи, ако е Твоята Воля, според Твоята Любов прости прегрешенията на цялото човечество и дай дъжд по лицето на Земята суха. (3 пъти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...