Jump to content

СПРАВЯНЕ С МЪЧНОТИИТЕ


Recommended Posts

СПРАВЯНЕ С МЪЧНОТИИТЕ

Всеки има мъчнотии в живота си, които той непременно трябва да преодолее. 45-148

Искате ли да подобрите живота си, непременно трябва да разрешите мъчнотиите на своя живот. 44-187

Човек трябва да носи три запалени свещи за да се справи с мъчнотиите в живота си. Първата запалена свещ е Божествената мисъл. Тази свещ трябва винаги да гори и свети. Втората свещ е на Божествената топлина. Третата свещ е на Божествената сила. И трите свещи трябва постоянно да горят. Първата свещ е свързана с извора на Мъдростта, Втората свещ е свързана с извора на Любовта. Третата свещ е свързана с извора на Истината. Когато и трите свещи в човека горят, той има правилно разбиране. 70-8

Вие ще приложите Любовта, като сила, която ще трансформира вашия характер, за да можете да се справяте с големите мъчнотии, които имате в живота си. 125-158

Днес вярващите и безверниците се оплакват от мъчнотиите в живота. Защо имат мъчнотии? Защото не прилагат това, което знаят. 145-287

Ползвайте се от опитностите, от знанията и от благата на всички същества, ако искате правилно да разрешите мъчнотиите на своя живот. 45-99

Слушате някой да казва: „Искам да се махне този мъчнотия от мене.” По механически начин мъчнотията не може да се премахне. Дълбоката причина за мъчнотията се крие в неправилното отношение на човека към нещата. Следователно, ако външната мъчнотия се премахне по механически начин, няма да се мине много време, друга някоя мъчнотия ще се яви. Докато съществува неразбиране, всякога ще има мъчнотии. Премахне ли се неразбирането и мъчнотиите ще си премахнат. За да живее човек правилно, да няма мъчнотии, човек трябва да бъде разумен. 181-16

Щом се намерите пред някаква мъчнотия, пред известно затруднение, обърнете се към себе си. Отправите ли се към своя ум, към своето сърце, към своята душа и към своя дух, те веднага ще ви дойдат на помощ. 104-285

Който мисли, лесно се оправя с мъчнотиите и страданията. 63-81

Искате ли да разрешите един важен въпрос за себе си, изберете момент когато сте тих и спокоен вътрешно. Ако сте гневен, неразположен, недоволен, или се съмнявате в нещо, не вземайте никакво решение по въпроса. Нека всичко това утихне и тогава отправете мисълта си нагоре към ума или душата си и чакайте отговор. След 15 20 минути ще получите отговор. Ако бързате ще направите някаква погрешка. 24-198

Натъкнете ли се на някаква мъчнотия, започнете да мислите. Само така вие ще намерите начин за нейното разрешаване 145-98

Във всяка мъчнотия, все ще се домогнете до една мисъл, която ще ви даде разрешение. Този мисъл е от Бога. 64-217

Ако имате някой мъчен въпрос за разрешаване, не бързайте да го разрешите изведнъж, но мислете върху него няколко часа, докато дойде светлина в ума ви. Ако до вечерта не можете да го разрешите, това показва, че имате някаква отрицателна мисъл която ви препятствува. Освободете ума си от отрицателните мисли и сърцето си от нечистите чувства и започнете да мислите върху въпроса който ви интересува. Ще кажете, че нямате свободно време да посветите на този въпрос часове и дни. Вие ще си работите каквото трябва, а същевременно ще мислите. Ако не можете в един ден да решите въпроса, ще го решите за една седмица. Важно е да се реши правилно. 24-186

Като се намериш в затруднение, извади, според случая, съответното правило и го произнеси няколко пъти наред. Дойде някоя мъчнотия в сърцето ти кажи: Аз трябва да имам сърце чисто като кристал - без никаква нечистотия. Като дойде мъчнотия в ума ти кажи: Аз трябва да имам ум светъл като слънцето - без никаква тъмнина. Като дойде мъчнотия в душата ти, кажи: Аз трябва да имам душа благородна, обширна като цялата вселена - без никакви дребнавости. И най-после, дойде ли някоя мъчнотия в духа ти кажи: Аз трябва да имам дух мощен като Бога и едно с Бога! 54-40

Ако една мисъл не може да ти помогне за разрешаване на една мъчнотия, тя е слаба мисъл. Ако едно чувство не може да ти помогне да разрешиш мъчнотията, това чувство е слабо - Ако една постъпка не може да ти помогне в разрешаване на мъчнотиите, тя е слаба. Стремете се към такива мили, чувства и постъпки, на които да разчитате при мъчнотиите си. 145-110

Приложете ума, сърцето и силите на тялото си, при всички случай на изпитания и мъчнотии. 145-98

Когато животът, мисълта и волята срещнат препятствие на пътя си, те веднага се проявяват. Важно е да знаеш от де иде препятствието. Като знаеш, можеш да го премахнеш. Това значи умен човек. 90-115

Ако човек познава законите, които управляват ума, сърцето и волята, лесно би се справил с мъчнотиите си. 145-200

Ако заболеете, не търсете лекар, но първо идете при Бога и Го запитайте: Господи, какво да правя? Ти ми изпрати болест, кажи ми как да се лекувам. Ако останете без пари, не тичайте веднага при някой банкер, но пак се отправете с молба към Бога, Той да ви помогне, или да ви посъветва по какъв начин и от де да намерите пари. Само по този начин човек може да се справи със своите мъчнотии. 44-184

Ако иска да се развива правилно, да разрешава мъчнотиите си добре, човек трябва да приготви мозъка, сърцето и тялото си за Божествената енергия. 145-307

Когато човек иска да разреши мъчнотиите си правилно, той трябва да избере съответни методи за тяхното разрешение. 46-148

Мъчнотиите, на които хората се натъкват, са материални, физически тежести. Ако не можете да се справите лесно с една мъчнотия, ще потърсите лост. 145-48

Достатъчно е да ядеш правилно и да говориш разумно, за да се справиш с много мъчнотии.

Да се справи с мъчнотиите, с несгодите и с противоречията в живота си, човек се нуждае от светъл ум, от благородно сърце и от здраво тяло. 145-153

Като се натъкват на мъчнотии и не правят усилия да ги разрешават, мнозина казват: „Както Бог даде.” Това е крива философия. Представете си, че имате голяма нива, но нито я орете, нито сеете. Какво ще даде Бог на тая нива? Тръне и бодили. Обаче, ако я разорете и посеете с жито, жито ще дойде. Каквото посееш, това ще получиш. Същият закон се отнася и за духовния живот. 145-91

Щом се натъкнете на някаква мъчнотия, която ви счита за страхливец, не й доказвайте, какво сте всъщност, но хванете мъчнотията с ръце, повдигнете я във въздуха и я обърнете с главата надолу. 145-127

Който обича Бога, трябва да се различава от другите хора. Каквато мъчнотия да срещне на пътя си, той лесно се справя с нея. 145-316

Когато се намирате в мъчнотии, спрягайте глагола „мога”. 24-90

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...