Jump to content

54. Възнаграждението на Англия


Recommended Posts

54. ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕТО НА АНГЛИЯ

- Тук вече не съм съгласен! Не мога да разбера, защо тъкмо Вие така мислите?

- Аз мисля както са фактите, а не както искам да бъдат.

- Защо Англия спечели войната?

- Защото англичаните са несравнено по-честни от немците. В края на краищата винаги печели честният, моралният! Има статистика, ако се интересувате проверете и ще се уверите.

- Тогава какво бихте казали за четиринадесетте Уйлсонови точки за мир между народите?

- За това, че не приеха тези точки за мир, англичаните и французите скъпо ще заплатят! Наложеният мир на победените народи е несправедлив.

- Какъв трябваше да бъде според Вас?

- Победените народи да заплатят разноските по войната.

- Как ще заплати Англия за тези несправедливости?

- Ще има война, след която Англия ще загуби колониите си.*

[*Виж „Изгревът”, т. 1. 2. изд., с. 530-533.]

На Англия и Франция беше предоставено от Невидимия свят, да уредят света по най-справедлив начин, а те уредиха своите сметки. Това ще заплатят така, както не са помислили! Господството им беше дадено, за да сложат край на войните.

Идеята за мир излезе от Америка. Сега на САЩ се дава кредит, да уреди света по най-справедлив начин. Тя постави в основата на политиката си един Божествен закон - свободата на личността.

- Защо е Божествен?

- Защото Бог си послужи с него. Той не ограничи първите хора -Адам и Ева. Ако беше поставил пред Дървото за познаване доброто и злото един ангел с огнен меч, те нямаше да ядат от неговите плодове и нямаше да сгрешат, но нямаше да бъдат свободни. Хората грешат, защото са свободни...

- Извинете, но защо така особено говорите - разумното, научното смесвате с „ангели”, „Бога”... защо всичко свързвате с Бога, който не съществува?

- Така са нещата в реалния свят. Там всичко е свързано с Бога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...