Jump to content

309. Окултно знание не се придобива отвътре


Recommended Posts

309. ОКУЛТНО ЗНАНИЕ НЕ СЕ ПРИДОБИВА ОТВЪТРЕ

- Как сте придобили тази способност - телепатията?

- И това ще ви науча, но друг път, днес ще се преситите. Сега само ще ви кажа това: иска се много работа, упражнения и жертви.

Трябва преди всичко да владеете дишането си. Ние с дишането сме потопени в една обща среда - въздуха, както за рибите обща среда е водата Тази общата среда, отнася нашите мисли на другите. Сега мога да ви кажа да дишате дълбоко, да завладеете дишането си, което динамизира мислите. То е, което изпраща със сила мислите в исканата посока. Повече ако искате, ще отидете при Учителя.

- Вие пак отправяте към Учителя.

- Така е, Той е Слънцето и на всички Го посочвам да гледат Него.

- Господин Христов - внезапно запита Андрей - Вие в кое посвещение сте?

- Пето - отговори Христов.

- Кое е шестото посвещение?

- Това е вече посвещението на Учителите. В него се посвещават тези, които са разрешили всичките си противоречия на Земята, и са готови да работят за повдигане на някой народ с цялото си същество.

- Коя е последната Ви задача, която трябва да разрешите, за да станете Учител?

- Ти вече се ръководиш само от любопитство, аз нямам време да задоволявам любопитства! По-добре е остави природата, вътрешното ти ръководство да те научи.

Това знание е окултно, то се придобива отвътре, не по пътя на говоренето - любопитството е за празните хора.

Христов реши и любопитството да използва за своята цел, като мина на това, което щеше, макар и за бъдеще да ползва Андрей:

- Жената! Млад, абсолютно здрав и развит мъж, когато е на върха на силите си - да съблече младо, красиво момиче, да го изкъпе и облече, без да му мине през мисълта похот! По този въпрос нищо повече няма да ти кажа, защото всичко, което ще ме питаш, не само, че е празно любопитство и няма сега да те ползва, но е слизане в долина - в блатото на секса. Ние трябва да се стремим да запазим за по-дълго време височината, която постигнахме с такива усилия. Ние сме като туристи, които са постигнали голяма височина, но са загубили пътя. Те в никакъв случай не трябва да слизат в долините, а по траверса на върховете да търсят пътеката, защото всяко слизане в долината, после изкачването е излишно хабене на сили. — И веднага заговори за друго:

- Сега сте в първото посвещение - изкачихме се на 1 500 метра височина, и във вас се събудиха съответните духовни върхове, които ви предстои да проучите. При второто посвещение ще се изкачите на 2 000 метра, и непременно пак в такъв студен зимен ден. Третото посвещение ще стане на 2 000 метра - на Черни връх. Четвъртото посвещение ще стане на 2 500 метра, и петото - на връх Мусала.

Но ако не се изкачите вътрешно, ако не придобиете вътрешния изглед на тези височини, всичко друго ще остане безпредметно! -Момчета, вече е време да се измъкнем от нашия арест. Вятърът престана. Няма да слезем, докато не намерим кучето!

Но Андрей, който беше ненаситен, пак запита:

- Никога през живота си, не съм гладувал три дни! Вече трети ден живея с Вашето живо Слово!

- Нали два дни? - упрекна го Благовест.

- Три дни, защото аз и първия ден - последния ми ден в Кооперация „Напред’, от мъка не ядох!

- Нали не си се познавал до тогава с господин Христов?

- Този ден живях с мечтите, вярата и надеждата в него.

- Това показва, че Словото ми е било Божествено.

- Още един въпрос, господин Христов - извика Андрей.

- Кажи да видим?

- Аз не видях никакви същества над облаците и зад ветровете!

- Това го обясни така ясно - къде си бил? - му се скара Благовест.

- Може би съм се замечтал или нещо друго, но не разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...