Jump to content

47. Поздрав за рождения ден на Стефка Величкова


Recommended Posts

47. ПОЗДРАВ ЗА РОЖДЕНИЯ ДЕН НА СТЕФКА ВЕЛИЧКОВА

ДАДЕНО НА 2 НОЕМВРИ 1980 г., неделя сутрин.

У ВЕЛИЧКА СМЕ.

Мили приятели, поздравявам ви с Рождения ден на Стефка!*

[*Стефка Величкова е родена на 01.11.1903 г. в Бургас. Виж „Изгревът”, т. 21, с. 943-966.]

Бурите около вас, са дребна работа! Те предвещават по-големи бури, които ще станат в света и природата. Затова ви подготвят. Трябва да може да издържате.

Снощи беше материалното празнуване, а днес е духовното празненство /по случай Рождения ден на майка ми Стефка/.

Трябва да станете яки и неуязвими за злото! Изпитват ви!

Не мислете лошо за хората около вас. Иде времето да се разделите от злото. Ще се обърне друга страница от живота на Величка и Благовест. Добре е да бъдете заедно, да си помагате.

Имате много силни атаки, защото сте силни духове!

Трябва да бъдете силни в доброто. Не мислете зло на тези ваши врагове. Напротив, мислете доброто им, за да се върне то върху вас. Тука сте в едно училище. Непрекъснато сте на изпит. Трябва да простите на враговете си, както Христос прости на тях.

Поздравявам Благовест - моят добър приятел!

Той ще се пробуди и ще заработи с голяма енергия, ще блесне, но по-късно. Сега процесите са малко забавени за него. Причина за това е родът, от който произлиза!

Това е умишлено, за да се задържат отрицателните енергии, които той може да проявява, под влияние на тези родови духове. Това е защото е още малък, с непробудено съзнание. Така той става център на влияние на родови сили, които са отрицателни!

Когато в него се пробуди Божественото съзнание - още 5 години, той няма да пропуска тези сили в себе си!

Добре е да се отдели от отрицателната обстановка, но и ти Величка трябва да се държиш добре с него. Ти трябва да се разделиш и от нищо да не се страхуваш. Не задържай престоя си на Черния остров, но постъпи с добро към всички хора, които ти мислят зло.

Благовест ще бъде добре. На тебе няма да ти е много добре. Трудно ще ти бъде в началото.

Които се разбират, не остават постоянно заедно. Така е на тоя свят, докато горе са винаги заедно.

За майка си не се притеснявай, аз съм с нея! Ти мисли за Благовест и за себе си. Тя е добре тука. Тя си е свършила работата на Земята. Сега седи, за да се поизчисти още малко, и просветне.

А ти имаш още работа - най-вече с Благовест. Мисли за него, не се отчайвай, а се радвай на злото, което срещаш в пътя си, защото без това съпротивление, трудно ще израстеш!

Ти имаш духовна работа! Работи и не се смущавай.

Не може без бури, а ти си много заспала, не ти е будно съзнанието!

Птиците усещат предварително бурята, животните усещат предварително земетресенията, а вие трябва да усещате предварително злото, и да предчувствате проявите му, да не се смущавате от него.

Величка трябва да стане смела, и да си реши смело въпроса.

Аз ще ви съдействам, всичко ще бъде за добро. Ще дадем големи изпити на околните ви.

„Поздрав на Стефка любима!

Все шепна нейното име!

Окриля ме тя в небесата,

пренася ме в света на светлината.

Да търся душата любима

пътя й светъл навред да чертая.

Да чакам да дойде при мене,

да я заведа при Учителя благ,

където цари живот, свят.

Да паднем на колене пред Него,

целувка свята да Му дадем,

във вярност да се закълнем.

Да работим за Бога ний,

нивга да не се разделим.

Да пръскаме светлината навред,

и с Величка и Благовест напред!

Към Царството Божие да вървим,

името Му навред да прославим.

Светете звезди в небесата,

грей ти Слънце в мрака.

Ний тръгнахме смело напред,

две души свързани на век.

Господ да те благослови любима,

да свети вред твоето име!”

Аз ще те водя напред! Твой вечен приятел!

Поздрав от Невидимия свят!

Ваш невидим приятел!

АМИН

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...