Jump to content

7.1. Обяснение за Братската градина в Айтос.


Recommended Posts

7.1. ОБЯСНЕНИЕ ЗА БРАТСКАТА ГРАДИНА В АЙТОС.

Отговор на Вергилий Кръстев - съставител на „Изгрева”

7.1.1. Как бе запазена Братската градина в гр. Айтос, по времето на социализма и болшевишката атеистична власт - виж в „Изгревът”, т. 10. с. 676-678

Описано е много точно и вярно!

7.1.2. Историята на Айтоското Братство - виж в „Изгревът”, т. 31, с. 781-782

7.1.3. Аз съм се срещал с Добри Ганев - съпругът на Надка Куртева, дъщерята на Георги Куртев, който разказваше следното: „Когато дойде времето за събора в Айтос на Петровден, тогава ме извикваха властите и казваха: „Ние нямаме нищо лошо срещу Вас, защото живеем заедно и се познаваме! Но централната власт непрекъснато ни критикува, че идват тук хора от цяла България и правят пропаганда!”

Ето това бе причината, комунистическата власт да ги ограничава. Не искаха проповедници!

7.1.4. Понеже на друго място не можеха да се събират - беше им забранено, то идваха в Айтос - главно софиянци, да се покажат, че са живи. И започваха да проповядват, и да се показват като извисени духовни лица.

А те се бяха провалили в живота си!

Мнозина не работеха дори по професията, която бяха придобили! Изобщо не е за разправяне, а камо ли за описване!

Жестока работа! И много жалка картина!

7.1.5. А след 1990 г., изведнъж изскочиха мнозина, искаха да покажат какво могат, и че са истинските ръководители! А те не познаваха историята на Школата и нейните етапи и години, през които е преминала!

7.1.6. Ето това е причината, всеки братски ръководител в Айтос, да отхвърля различни предложения на различни проповедници. Не ги искаха! И им пречеха!

7.1.7. В историята на Школата има описани различни случай на детските учителки, които са опитвали да прокарат в живота на българите някой идеи от Учението на Учителя. Но всичко е било безрезултатно! А защо? Ума си причина. Тя е ясна.

7.1.8. Има една книга на Боян Боев - „Учителят за образованието”. Вие чели ли сте някоя страница от нея? Тя се е раздавала безплатно.

Разпитвал съм към 10 учителки, които бяха вече пенсионерки, дали нещо са приложили от нея. Казваха ми, че трудно се чете, и нищо не може да се приложи, защото в училищата се спускат програми от Министерството, които трябва да се изпълняват. Иначе ще ги отстранят, и ще ги уволнят!

7.1.9. Съобщавам тези неща, за да се знаят. Не може да се занимаваш с деца, ако не познаваш опита на другите поколения преди теб!

Освен това си има ръководител! С него трябва да се сподели, и да се иска от него разрешение! Не може да се прескача! Ако се засилиш да го прескочиш, ще се спънеш и паднеш!

А защо сега няма никаква следа от онова време? Защото са се спънали, и паднали по гръб на земята!

7.1.10. И да не се обвинява Димитър Добрев!

А отговорете, Вие взехте ли разрешение от него, преди да тръгнете да осъществявате своя план? А защо не го осъществявахте в Бургас, а тръгнахте да безпокоите Добрев и хората там?! Да - в Бургас!

Това означава, че не сте за тази работа!

И затова днес Ви няма тук! Нито Ви има в Бургас, нито Ви има в страната! А бяхте изгонени от България, заради такива нарушения! И престъпления, за които ще говорим по-късно!

Комунистите казваха така: „Невъзвращенци!”

Други казваха: „Ние сме прокудени!” Оправдаваха се!

Но никой не говори за изгонените от Българския Национален Дух! Тук случаят е точно такъв!

7.1.11. А сега ще Ви дам доказателство, за отношение на Учителя Дънов към братските деца.

В „Изгревът”, т. 21, чрез снимка № 76 и коментара към нея на с. 612 - N2 56, ще придобиете една конкретна представа. И много точна. Там са техните имена. И знам, какво стана с тези деца.

7.1.12. Аз съм се срещал с децата, родени от последователите на Учителя Дънов, във връзка с моето търсене на документа от бащите им.

В болшинството си, те бяха /станаха/ врагове на „Изгревът”, и това бе причината, че някой бащи днес ги няма в „Изгревът”!

Няма ги, защото синовете и дъщерите им, не искаха да се споменава за тях! Имам много такива случаи!

Гледах, и не можех да повярвам!

„И врагове на човекът са неговите домашни!” - Убедих се в този закон, описан в Евангелието!

7.1.13. ИНА ДОЙНОВА

7.1.13.1. Тя е дъщеря на Николай Дойнов, чийто спомени са в „Изгревът”, т. 1, 1993, с. 492-510, т. 1.2. изд., с. 582-601.

В „Изгревът”, т. 15, с. 195-582, снимки - № 53-143.

А в Изгревът”, т. 19, с. 963-967, ще видите какво представляват тези хора.

Вие ще можете ли да работите с тях? Аз повече няма да работя!

7.1.13.2. Неговите снимки са в „Изгревът”, т. 19 - № 20-35.

1) . Ина Дойнова е свирела в Бургаския оркестър на виолончело.

2) . По-късно, започва да пее и работи като оперна певица дълги години в ГДР - Източна Германия.

3) . Всяко лято се връщаше със самолет.

Тогава Тената (Стефан Дойнов), който беше „чичо”, носеше един плик от баща й, на стойност 1 000 лв., т.е. заплатата му от 5 месеца. Тя го взимаше, качваше се на друг самолет за Варна, и там с тези пари се движеше като голема примадона и небесна царица!

Аз се ядосвах и беснеех, защото Николай не можеше да се освободи от нея, и да си пише спомените!

4) . Дойде време, след 1990 г. бе в България.

Аз 1 (една) година спестявах всеки месец по една лекарска заплата, и с парите, събрани за 1 година, купих електрически хармониум, с който свиреше над 10 години, и с Йоана Стратева, на която също дадох инструмент - цигулка, обикаляха цела България, СССР (Русия), Европа и Америка.

Това бе Програма на „Изгревът”, която аз работех!

Няма по-хубаво изпълнение на музиката на Учителя Дънов, от изпълнение с цигулка и хармониум (електрически орган)!

На концертите в големите салони в София, аз носех радиоуредби, тонколони, усилватели, за да се озвучи целия салон.

САМ ГО ПРАВЕХ!

5) . Дойде време, когато всички музиканти, които аз качих на сцената 1989 г., да се подигнат срещу мен, което съм публикувал в „Изгревът”, т. 4, с. 614-642.

Среща ме Ина Дойнова и казва: „Аз съжалявам, че не бях в София, за да се подпиша и аз срещу теб!” Казва го напълно спокойно! Аз гледам, слушам, и не мога да повярвам!

Тя още върви и свири с моят електрически орган, заедно с Йоана Стратева - с моят инструмент - цигулка!

Ей. човеци, какво ще кажете на всичко това?

6) . Дойде друго време, аз си прибрах електрическия орган, след като тя получи друг такъв орган от сестра си, която живее в Германия. Но не сполучи, защото моят хармониум имаше друго звучение! Аз имах радиоуредба за озвучаване в големите салони!

И така, тя заглъхна! Направи си записи сполучливи!

7) . Аз бях този, който уредих къщата на Цанка Екимова да се прехвърли на нея. Виж „Изгревът”, т. 31, с. 214.

Изобщо, този род с нищо не ми помогна! Само нейната сестра от Германия, даде 2 000 марки.

И накрая, този род се затрива и закрива! Те не оставиха физически наследници. Нямат деца! Това е решение на Небето, заради прегрешенията им!

8) А моя милост ги остави в „Изгревът” - за вечни времена!

Нека там да живеят!

Снимките на Ина Дойнова - виж „Изгревът”, т. 15, снимки № 111, 139; т. 19, № 32, 33.

9) Ина Дойнова имаше големи педагогически умения да преподава Паневритмията!

Аз присъствах на първия й урок, одобрих го и тя тръгна по този път, и след това направи филми за обучение по Паневритмия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...