Jump to content

15. Вергилий се сгоди в едно такси


Recommended Posts

15. ВЕРГИЛИЙ СЕ СГОДИ В ЕДНО ТАКСИ

сряда, 6 април 2016 г.

Един юнски ден през 1980 г., пристигнах на софийската гара с влака от Бургас.

Бях на път за Своге, за първа визита на Вергилий Кръстев.

Месец преди това той бе предложил брак, и преди да му отговоря, аз исках да науча нещо повече за него.

Вергилий ме посрещна на гарата. Изглеждаше доста развълнуван!

Първите му думи бяха: „Видът ти е като агне на заколение!....” След малко поясни: „Онези духове в Бургас, не те пускат!”

Не знаех за кои духове говори! Аз живеех във видим свят. До този момент не разделях обкръжението си на духове и човеци.... Но не тръгнах да се обяснявам. Тепърва щях да навлизам в света на един екстрасенс, и тепърва щях да забележа, че често той не е способен да прецени кое да каже, и кое да премълчи.

Вместо да тръгнем към влака за Своге, Вергилий настоя да вземе такси, и да посетим брат Борис. Явно в плана му бе да свърши някоя и друга работа из София, преди да тръгнем към Искърското дефиле. В таксито ме настани до шофьора.

Някъде по дългия път до Симеоново, обаче, той рязко се приближи към мен, и с полуусмивка ме попита: „Е, мога ли да те обявя за годеница при Борис?.....” Сложих езика зад зъбите си, и се вслушах какво става в мозъка ми. Не чух нищо, освен боричкане на мисли, и всички те обидени!....Това бе то. Обявяването! Много важен момент. Че дотогава не бяхме изпили макар и по едно кафе сами, това не бе важно!

Много жени на мое място биха спрели таксито, и биха поели обратно към гарата! Но аз не можех! Щях да го обидя!...

Истината е, че в този момент нямах причини да се съмнявам във Вергилий. Но ми бе обидно, че се разминах с нещо, което по принцип трябва да внася радост и хубави надежди в една жена.

Пътувахме към брат Борис. Той искаше да се похвали с мен! И се съгласих. Нека се похвали!.....

На този ден, Вергилий влезе в Малкия дом с годеница!

Публикувано от Milka Kraleva в 14:06:00

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...