Jump to content

33.1. Кои бяха званите?


Recommended Posts

33.1. КОИ БЯХАЗВАНИТЕ?

Бележки на Вергилий Кръстев - съставител на „Изгрева”

33.1.1. За стенографката Елена Андреева - виж в „Изгревът” т. 1. 1993, нас. 520-613. В „Изгревът”, т. 1.2. изд., 2011, на с. 613-722, и снимки от № 105 до № 128.

33.1.2. Аз съм работел с Елена Андреева - цели 25 години! Проумявате ли какво значи това?

В „Изгревът”, т. 4, на с. 608-614, е моят очерк за нея. Там е и нейното пълномощно и протокол от с. 611-612 с нейния подпис, и свидетел Марийка Марашлиева.

Проучете добре този материал, защото след това се явиха лъжците и крадците и мошениците!

33.1.3. „Изгревът”, т. 9, е посветен за нея!

Засегнати са всички проблеми, по издаването на Словото на Учителя Дънов. Дадени са примери, как се променя Словото Му.

Вие чели ли сте тези посочени страници? Не сте!

Не знаете, а злословите! Злословите „Изгревът”!

33.1.4. Защо са дошли неуките и простите на Изгрева? Това го има, още по времето на Христа. Това е разгледано подробно в поредицата „Изгревът”.

Виж „Изгревът”, т. 32, с. 1132-1133.

Не дойдоха званите, а дойдоха другите - противниците на Учителя Дънов! Затова Той веднъж се обърна към тях с думите: „Мой мили разбойници на света от панти века, та чак до сега!”

Вие не сте запознати с тези неща, защото у Вас е още протестантския дух от църквата, от която сте изпратени да разрушавате!

И досега си изпълнявате поетите задължения много добре! Продължавайте в този дух!

Тези, които се подписаха срещу мен, това заслужават - пълна разруха! Виж „Изгревът”, т. 4, с. 614-645.

Когато проучите този материал, и ако Ви се отворят очите и отпушат ушите и з ума Ви се яви светлина - тогава ще Ви се уясни всичко!

33.1.5. Това, което казва Елена Андреева, че това Учение може да се разбере само от интелигентни хора, не е вярно! Защо не е вярно?

Учените и образованите бягат, защото като видят какви са последователите на Учителя Дънов - а те не са образци на Учението Му, а карикатури!

А защо ги няма образците? Ами това са Неговите врагове от хилядолетия!

Това го има в протоколите от 1910 г. в „Изгревът”, т. 11, с. 448, че всички, които са пред Него, по времето на Христа са викали и крещели: „Разпни го!”

33.1.6. Само онзи човек, който има в мозъка си отворен център за Словото на Учителя Дънов, може да го чете.

А да го разбере и да приложи нещо от него - това е съвсем друго нещо! За другите - без центрове в мозъка, не се отнася!

Само онзи човек, който има в мозъка си отворен център за „Изгревът”, може да го чете!

ТОВА Е ПЪТЯТ НА ШКОЛАТА!

33.1.7. Преди години се яви радиото, и всеки днес има радиоапарат у дома си. Яви се телевизията - днес всеки има телевизор, и гледа десетки програми на различни канали. Нямаш ли радио или телевизор - нямаш връзка!

Връзката е важна! Връзката с Духът е важна!

Работих с един човек от софийските села - Стоян Стоянов. Той често ми разказваше такива неща, че човешкия ум, не може да ги обхване!

Веднъж ми каза: „Ако имаш крава - ядеш млеко! Ако нямаш крава - не ядеш, и само гледаш в празно!”

Хайде, какво ще кажете сега за българската глава и ум? Невероятно!

Или имаш, или нямаш - средно положение няма!

33.1.8. Няма загубен българин! Независимо какво е неговото образование!

Българинът в мозъка си има център, чрез който разбира кое е Лъжа, и кое е Истина! Не можеш да го излъжеш! Но той не излиза напред, и да се удари с юмрук по гърдите и да каже: „Аз съм”! Той се укрива, и има защо.

Ще Ви кажа защо. Това съм го чул, когато бях на 12 години. Има двама съседи - Нане и Вуте. Ето какво казва Нане:

„Я не сакам на мене да е добре! Я сакам на Вуте да е зле!”

Е, сега какво ще кажете? Това е вярно!

33.1.9. Чакайте да се разберем! Вие да не смятате, че сте най-достойните человеци в Бургаското Братство? Няма такова нещо!

След Вас, остана разрушението на това Братство!

Наистина, то вече не съществува! Но причината е друга.

А знаете ли от кога? Това е описано в „Изгревът”, т. 25, който е за Минчо Сотиров и историята на Бургаското Братство, което не сте чели!

И да искате, няма да можете да го четете, защото той е заключен за Вас!

Вие виждали ли сте снимките от „Изгревът”, т. 25? Не сте!

Тези снимки могат да останат живи и без Вас, защото са такива. Затова съм ги сложил там.

33.1.10. Елена Андреева е оставена в „Изгревът”, т. 9 от мен - след 25 години труд!

От мен, но не и от Вас - протестантите!

Ясно ли Ви е? Или трябва още нещо да Ви се каже, за да Ви се уясни накрая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...