Jump to content

37. Вергилий постигна брака си с насилие


Recommended Posts

37. ВЕРГИЛИЙ ПОСТИГНА БРАКА СИ С НАСИЛИЕ

четвъртък, 12 май 2016 г.

През 1980 г. Вергилий се опита да уговори с баща ми, от години бленувания брак с мен.

Бленувал го е, да!

Но не заради мен, а заради другото, което идваше чрез мен.

Аз бях свидетел на разговора им, но не и участник. Баща ми каза: „Ти попита ли Милка?” Вергилий не беше ме попитал, и никога не ме попита! И което беше още по-нелепо, той никога не чу от мен, че искам този брак!

След тази среща, се върнахме в Бургас с баща ми. Все пак, помислих аз, ще е по-разумно първо да видя къде и как живее, и тогава да му отговоря. Реших да го посетя в Своге, за да имам някакво впечатление. Той ми предложи брак, но решението щеше да е мое. Тръгнах за Своге, с тези мои представи в главата. С моето разбиране. И с моя морал.

Вергилий ме посрещна в София. Преди да идем на Балкана, той между другото се информира дали съм вече негова годеница. Годеница? Защо не, казах аз великодушно!.....Но годеницата не е съпруга. За да съм съпруга, той имаше път да извърви! Имаше още и качества да доказва!....

Уви! Разсъждавала съм наивно! Вергилий превърна моята визита в Своге в победа за себе си!

Животното в него, без всякакво неудобство смачка претенциите ми да бъда уважавана, и да имам право на решение!

С груба безцеремонност, той ме принуди тихомълком да приема предложението му. Но не забравих грубостта и бездушието на тази негова постъпка.

Родителите на Вергилий, бяха дошли в Своге за два дни. Въпреки молбата ми, той не ме представи като своя годеница.

Как ли съм изглеждала в очите им? Преглътнах обидата, и се представих за бъдеща снаха...

Три месеца след сватбата-фарс, аз си тръгнах от Своге.

Бях се опитала да разбера и приема Вергилий, такъв какъвто е. Но в много отношения, животното в него бе по-силно от човека!

Затова не съжалявам! Получих ценна опитност! Един насилник ме покани да работя за него. Казах му: „Не!”

Публикувано от Milka Kraleva в 14:25:00

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...