Jump to content

40.1. Десятъкът за Господа.


Recommended Posts

40.1. ДЕСЯТЪКЪТ ЗА ГОСПОДА

Бележки на Вергилий Кръстев - съставител на „Изгрева”

40.1.1. В „Изгревът”, т. 32, с. 3-5 е Посвещение - „Десятъкът за Господа”.

Всичко, което трябва да се знае, е казано! Има стотици опитности за него - Десетъкът, публикувани в „Изгревът”!

40.1.2. А какво стана с Десятъка от времето на Школата на Учителя, трябва да се провери в „Изгревът”, т. 1. 1993, с. 238-239 и т. 1.2. изд., 2011, с. 275-276; т. 31, с. 154, точки 19.6 и точка 19; с. 175, точки 22.1, 22.

40.1.3. След като проверите всичко, ще видите какъв е закона за Десятъка, и какви са нарушенията. И какво следва след това. Проверете го.

40.1.4. Създаването на „Сила и Живот”, е идея на „майстор Борис”. Защо днес него го няма, защо няма днес „Сила и Живот”, и Вас Ви няма в България? Отговорете.

Искаме да знаем, какво е обяснението Ви? Аз знам, и го написах.

40.1.5. Всичко останало, са приказки на изгонените от България лица!

Знаете ли колко жени са изгонени? А техните имена? И за какво бяха изгонени? За всичко има отговори! Непременно ще им съобщя имената, и за причината, за която бяха изгонени! Но ще трябва да изчакаме, и то още много малко!

40.1.6. Протестантите, да си бъдат при протестантите!

Ей, това се случи - да ми свирят протестантските песни! А какво знаят за тях?

40.1.7. Преди много години, през 1900 г. в гр. Самоков са отпечатани „Свещени песни”. През 1923 г. си издават ново издание.

В „Изгревът”, т. 24, на с. 437 — 454, са отбелязани евангелските песни, които е препоръчвал Учителят Дънов. Те са взети от „Духовни песни” - от 1923 г.

40.1.8. За евангелистите, съм направил 5 концерт-рецитала!

За тях може да узнаете от „Изгревът”, т. 26, с. 1025-1042. Всички са качени на интернет страница: http://www.izarevat.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...