Jump to content

57. Съпоставки и сравнения на дадени събития


Recommended Posts

57. СЪПОСТАВКИ И СРАВНЕНИЯ НАДАДЕНИ СЪБИТИЯ

Вергилий Кръстев

IV ЧАСТ

57.1. И докъде стигнахме? До цигулката на Учителя.

Тази цигулка има история, която не се знае! И за другите цигулки на Учителя Дънов, нищо не се знае!

Аз имам приготвен материал за тях, написан преди 30 години, но не го пусках, за да не се узнае къде са цигулките.

Сега щом „Гуарнери” е в САЩ, ще го публикувам!

Ще се яви голям вой - до Небесата, после буря от Небесата, и ще премине през САЩ като един от техните тайфуни! И ще помете всичко!

57.2. Историите на тези цигулки, аз съм ги издирвал!

А къде са те, аз съм ги направлявал!

Решението съм го взимал аз, а не Петър Филипов и „майстор Борис”! Това беше моя идея, аз я задвижих, а те я изпълниха!

Та ти не си получила тази цигулка от тези 2 човека! А от мен!

Не искаш да го приемеш! Аз съм, друг не съществува!

57.3. Цигулката дойде в Своге с теб. Да не би да смяташ, че това е нещо случайно?

Тя не върви чрез теб! А тя върви при мене!

И когато дойде баща ти, аз му я предадох, защото той щеше да организира хора, които да ми разбият къщата и да я откраднат. Затова му я дадох.

Е, крадец ли съм? Е, продадох ли я? А кой я продаде? Отговори.

Та този Павел Мильовски ми искаше 50 000 (петдесет хиляди) долара за нея!

57.4. Това само протестантите могат да извършат!

Да не смяташ, че с тази цигулка можеш да свириш песните на Учителя Дънов?! Там, където има кражба, няма Чистота! А Духът присъствува само там, където има Чистота! Затова Духът на песните на Учителя Дънов, не може да идва чрез твоето свирене! Това е изключено!

С нея можеш да свириш на протестантите в САЩ!

Родът Кралев е протестантски, и те ще те приемат с отворени обятия, когато разберат, че си техен човек! Свири им. Свободна си!

57.5. Но българите, не могат да приемат твоето свирене! Няма да усетят музиката на Учителя, защото тя не се носи от теб! А другото, което пишеш, са само хвалби и хвалебствия! Направи си опита.

Та ти си изгонена и отхвърлена от Българския Национален Дух!

Трябва да свикнеш с това, и да го приемеш! А дали ще се прекръстиш с ръката си, с която държиш лъка на цигулката на Учителя, това е съвсем друга работа! Хайде, прекръсти се!

57.6. И накрая научаваме, че на любовника си Павел Мильовски изпращаш пари, да си остъкли балкона!

Ама така се смях! А защо ли?

Ето, аз съм бащата на дъщеря ти, носела си 9 години моето име, плащал съм редовно по 2 лекарски заплати на година за издръжка на дъщеря ти, а на мене няма кой да ми остъкли балкона! А защо?

Защото любовниците, превъзхождат мъжете от брака! Винаги!

Имаме доказателството от теб, чрез Мильовски!

57.7. Цигулката в Своге стоеше в специална дървена кутия, а не в железна каса като при Павел Мильовски!

И не съм искал пари, а на баща ти Кралю Кралев му я предадох тази цигулка, и му платих билета Бургас-Своге (отиване и връщане).

Да съм Ви взел пари? А сега се изричат лъжи!

Абе, как ги измисляте лъжите?

57.8. Моята лекарска пенсия ми стига, за да си заплащам за отоплението на стаята ми, чрез парното в София. Плащам си, и не съм искал пари от бившата си жена.

Абе интересно ми е, как така любовниците искат нещо, и веднага го получават от разведените жени?! Заслужават си! Или са го заслужили преди това? Можем да предполагаме!

57.9. Тази цигулка не е предадена от брат Борис, а от „майстор Борис”!

А решението беше мое!

А че ти я прехвърли на любовника си да я продава, ще си отговаряш още докато си жива! И че му прехвърли салона, и му остави целия архив да го разпродава, включително писмата на Учителя Дънов до Пеню Киров, които аз лично връчих на баща ти в твое присъствие и това на дъщеря ти!

Е, какъв е отговорът?

57.10. Аз ти предадох един кашон, в който бяха сложени материали от историята на Бургаското Братство. Къде отиде този кашон, и къде изчезнаха материалите от него?

Е-хо, Е-хо, има ли още живи хора отсреща?

Хайде, измисли една лъжа за този кашон, за да видим колко умееш да лъжеш? Кажи я! Чакаме да я чуем. И след това да се удивяваме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...