Jump to content

24.02.1924. В. Учител. Закона на великата мъдрост. стр. 731 – 734


Recommended Posts

 731

 24 февруари 1924, неделя, 17 д., 7.ч.в.

 Логос от Великия Учител

Закона на великата мъдрост.

Любезни мои чада!

Да бъде благословен духът на моя Отец върху вашия дух и вашия дух да прояви закона на великата мъдрост,тази велика мъдрост, която съдържа всичко в себе си. Това е моето благоволение и това благоволявам и ви давам от любов и моята любов да преодолее във вашите сърца и да проявите живота в дело и в светлина. Сега ходете в светлината докато светлината е пред вас, защото иде нощ и ще настане тъмнина. Аз ви казвам да ходите в светлината,

защото аз съм между вас Светлина. Тази светлина няма да залезе докато всички не минат през Виделината, докато не влязат да се слеят със Светлината. Горко на този, който не ходи във виделината и не познава светлината. Горко на този, който не ходи във виделината и не люби светлината. Сега ви казвам:“ Аз ви изпитвам със силата на моето посещение, а вие пазете се да не отегчите сърцата си и духа си пред моето посещение. Ако не бяхте чули и не бяхте видели, в закона на греха нямаше да ви се вмени, но за отегчаването и за небрежието греха е неопростим. Идат дни велики, дни тържествени и ако вие ходите във виделината, тържествено ще влезете в новото блаженство, там където ще почувствате мир, покой и радост във вашия живот.

Любезни мои чадца! Аз ви проявявам това, което чух от моя Отец. Сега ви събирам в тази виделина и в тази виделина аз светя и няма друга светлина по-голяма от тази да свети и да дава виделина на всички човеци, които съществуват по лицето на земята. Затова ви казвам да бъдете будни. Виделината ще се усили и светлината ще даде своята сила на тези, които ходят във виделината и спазват закона, който произтича от тази светлина, а закона е този: „Да имате любов и да живеете в мъдрост.“

732

..2..

24 февруари 1924, неделя

Закона на великата мъдрост.

Сега ви повтарям: остави слава и чест, оставих царство и престол, слязох между вас като светлина, облякох рабския образ, приех подобие на смирение. Това е моята жертва, за да ви въведа в тази виделина и да ви стопля в своите обятия на любовта, да ви заведа в царството си и в славата си, да се радвате и вие заедно с вашите братя, които са образували царството на светлината, както го наричате Всемирното Бяло Братство. Заради това усилвам вашия стремеж, зачестявам събранията в името на съвършенството и в името на виделината с тази цел, да ви не настигне тъмнината. Защото тъмнината сега се сформира и носи зло на човеците, а това зло е, че земята ще се напои от жертвите на човеците и ще се нахранят от телата на човеците. Затова ви казвам: ходете във виделината докато светлината е с вас. Аз съм Светлината, който стоя пред вас и ако ходите във виделината няма да се спънете во веки, защото няма да се докосне до вас злото, няма да има сила да вземе от вас жертви, защото ходите във виделината и живеете в закона на светлината. Заради това ви казвам всичко, което иде и което чух от Отца Си, аз ще го проявя. Любовта ли търсите? Ето аз съм любовта между вас. Живот ли искате? Ето дървото на вечния живот е посадено посред вас. От мъдрост ли се нуждаете? Ето Отец ми ще ви проводи духа и ще приемете мъдростта, за да бъдете велики, не като човеци на тази земя, но като човеци на новата земя, която се образува сега. И в тази земя скръб няма да има, нито смърт ще съществува, нито болести ще има, защото ще царуват закона на любовта, и закона на мъдростта, и закона на вечния живот. Това ви

733

..3..

24 февруари 1924, неделя

Законът на великата мъдрост.

спомням да знаете: ако някой се отклони от виделината и даде гръб на светлината, ще плаща с жертва и скръбта му ще бъде велика и няма да преодолее над скръбта си. Аз заради това дойдох – да призова по име тези, които са записани в небесния свитък, който Отец ми е записал и за тях ме проводи. С радост аз изливам духа си над вас, да препълня вашите сърца от моята светлина, която аз нося. Няма друга светлина по-велика от тази, която аз ви нося. Тази светлина е незалязваща и тази светлина свети в тъмнината и през виделината. И сега настават тържествени дни, Отец ми ще благоволи. Облечете се с любовта, възрадвайте се, сплотете се и очистете мислите си. Приемете една мисъл, мисълта, че вие ходите във виделината и светлината стои пред вас, слейте се с мисълта на моя Отец, защото Отец благоволява над вас със своята мъдрост като Творец. И сега Отец ми е благоволил да се благословят вашите домове чрез вашите посещения, защото гдето сте вие, там съм и аз. Аз посещавам вашите домове сега, за да ги очистя и да ги запиша в името на вечния закон, който жертвува всичко за всички.

Любезни мои чадца! Искайте и аз ще ви дам; търсете и аз ще ви покажа извора на живота; хлопайте и гласа ви ще дойде пред духа на моя Отец. Сега аз запечатвам с моето посещение вашите домове, за да ги предпазя от всяко зло, да дам живот на тези, които живеят във вашите домове, защото техните души са моя душа. Затова ви казвам: разгърнете вашите обятия и с радост посрещнете вашите братя, защото аз присъствам чрез всички ви накъдето и да сте.

Любезни мои чадца! И сега ако вие ходите във виделината,

734

..4..

24 февруари 1924, неделя

Законът на великата мъдрост.

искайте да познаете силата на вашето присъствие в тази виделина. Казвам ви, тази виделина е моята мъдрост, тази виделина е моя дух, светлината е моята любов, а любовта съм аз, който бях преди 2000 години и сега заставам на своя пост. И когато се свършат дните, света ще бъде осъден чрез неправдата и беззаконието. Защото в света съм и света не ме познава. Светът е заблуден в алчност и погибел, в грабежи и убийства, в беззакония и мерзост. Не съм дошъл като жертва да възкръсна втори път, не да се разпна, но да дам живот на разпнатите, на страдащите и да ги освободя от веригите и да ги представя пред моя Отец. Затова казвам ви, будни бъдете. С радост посрещайте моето посещение и бъдете готови да посрещнете великия ден заседателен на моя Отец, който ще се открие на Първи Март и ще има сила в този ден. Радвайте се и веселете се, защото е ден велик. Отец благоволява и ще благоволи да приемете силата и благоволението Му. Това, което аз ви давам, Отец ми е благоволил. Затова, изпълнете всичко с радост. А за нареждането ще ви се даде последния четвъртък, защото това заседание ще бъде в трите мира, а тук ще бъде отражението от духовния мир. Бъдете готови, чисти, святи и непорочни. Ходете смело и решително във виделината, защото светлината е с вас, във вас и над вас. Мир ви давам, духа ми да царува в мир във вас. И това е благоволението ми: да дойде духа на моя Отец върху вас, да оживотвори всичко във вас, мъдростта да възкръсне, думата ви да заживее, да царува в закона на моята любов и моята любов да ви бъде венец, светлина и наслада през всичките дни, до когато сте вие на земята! Амин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...