Jump to content

28.02.1924. В. Учител. Последно нареждане за Великите заседания. стр. 742 – 745


Recommended Posts

742

28 февруари 1924, четвъртък

Последно нареждането

за Великото Заседание.

Възвишавам гласа си на благословение над вас. Духът ми благоволява с любов. Душата ми излива благословение върху вашата душа. Вашата душа е моя душа. Моята душа е на Отец Ми душа, Отец благоволява в мен и аз благоволявам във вас. Приемете благоволението, което слиза свише от Моя Отец, за да даде сила и познание, светлина е разум във вашите умове. Вашият ум да се разшири с мъдростта и всичко, което слушате да проникне във вашата мъдрост. Това е моето благоволение и моята любов към вас

и радостта на моя Отец към това Светилище, за каквото е предназначено. Затова радвайте се за това, че скоро ще излея духа си към вас и към Светилището на моя Дух. Развесели се душата ми и възрадва се духът ми, защото иде деня, великия и силния, да дойде моя Отец. И затова, любезни мои чадца, пригответе вашите сърца, запалете вашите светилници, да светят пред духа на моя Отец. Ето сега, ви казвам, това което трябва да бъде. Вие стоите на брега на морето. Затова, ето дните изтекоха – 2000 години. И сега заставам на брега на морето и ви казвам, хвърлете мрежата на дясно на ладията и ще намерите.

Чадца любезни! Брегът на морето е изтичането на 2000 години, привършването на цикъла, ладията, в която стоите, е живота и Светилището, в което сте застанали в края на цикъла. Аз ви казвам с възвишен глас, глас на мъдростта, глас на сила, глас на живот: - Хвърлете отдясно и ще намерите. И сега, любезни мои чада, извлечете мрежата с риба на брой 153. Числото 153 е смисъла на сегашния ви живот, в който сте застанали и живеете. Сега ще облечете одеждата на това число. Уловената риба е символ на духа и неговата мъдрост, които ще

 743

 28 февруари 1924, четвъртък

Последно нареждане за

Великото заседание.

уловите при вашето устояване и изпълнение.И ако устоите, блажени сте, чада мои, за да получите числото на рибите и влезете в своето съвършенство и да се слеете с Отца, който благоволява сега тук. Това число е числото на вашата еволюция, числото на издигането, числото на любовта. Това число символизира виделината на великото слънце, което е застанало сега посред вас. Затова казвам на вас: „Бъдете будни и да се слеете с моя дух, а моя дух е условие на великото число, което уловихте преди 2000 години. Отначало не ви го проявих, но сега ви казвам, числото на рибите е постигане съвършенството на ангелското подобие. И сега, каква по-голяма радост може да имате от тази, за да се слеете с това число на великата светлина и да се издигнете не като рабски образ, не като образ на сянка, но като образ на светлина, образ на виделина, образ на любов и вечен живот, образ на вечна свобода. И затова, аз открих това велико Светилище и чрез това Светилище ще минете, за да влезете в своето царство, царството на свобода, това царство, което носи мъдрост. В това царство Отец е вложил духа си. И затова, ида да ви дам просвета на духа, разум на ума, любов на душата, за да познае своя живот, защото душата е родена като принцип на любовта, одухотворена с любовта на вечния Божествен Дух. Затова ви казвам: „Бъдете готови! Препашете се в чреслата с любовта, обуйте нозете си с мъдростта, вземете шлема на любовта и проявете на дело вашето пътешествие към царството на вечната свобода и вечния живот. Душата си полагам за любещия ученик, който ще изпълни закона и заповедите на моя Отец. Възпявайте с радост, защото душата ви ще почувства блаженството и свободата пред своя.................................................................майка. Вие сте деца на моята любов и деца

 744

 ..3..

 28 февруари 1924, четвъртък

Последно нареждане за

Великото заседание.

на моя Отец.Аз разкривам тайните си пред вас, затова ви казвам:“ Жертвайте сърцата си, за да се препълнят с благоуханна любов, а в това благоухание ще се радват душите ви – моите богоневести.

Любезни мои чадца! Това ви казвам тази вечер и ако вие проумеете, възрадвали се бихте за непроявената любов, която сега ви проявявам. Мрежата да ви бъде вашата вяра, вяра непоколебима, силна воля, здрав дух, бодър ум и вечна светлина. Ето вие заставате пред великия ден тържествен, в който ден ще тържествуват всички небесни сили и вашите Бели Братя в целия мир. Бъдете ангели непорочни, с усмивка на устата, с радост в сърцата, свежест в лицата, невинни и непорочни. За този ден аз ви давам великото нареждане, с което ще застанете пред духа на моя Отец.

Ще приготвите 7 светилника. Със светилниците ще изразите вашите души, със светлината ще изразите вашата любов, а с числото седем ще изразите ключа на великата мъдрост, този ключ, който е вложен в целия мир. Ще приготвите три чаши с цветя, ще поднесете благоуханието и разцвета на вашия душевен мир пред моя Отец. Ще приготвите един хляб, този хляб ще изрази вашето колективно тяло, което ще получи благословението от името на моя Отец. Ще приготвите две чаши с вода, отляво и дясно на хляба. Тези две чаши вода са символ на духовното ви кръщение с духа на моя Отец. Първата чаша ще употребите първата вечер, втората чаша – втората вечер. Една чаша с вино. Това вино е движението на кръвта, която изразява живота във вашата ограничена материя. Чрез това вино ще се одухотворят всичките ваши клетки и ще се оживотворят с Божията любов, която произтича свише. Ще поставите

745

 ..4..

 28 февруари 1924, четвъртък

Последното нареждането

за Великото заседание.

четириъгълното камъче отгоре на хляба и триъгълното камъче, което ви е дадено свише. Ще поставите от дясната страна меча, който ще изразява мъдростта. За втората вечер ще има второ нареждане, което ще се предаде от първата вечер. Втората вечер ще се даде за третия ден. А за часовете, аз ви давам свобода по хармония и любов да приложите.

Любезни мои чадца! Ще приложите вашето нареждане с мъдрост за влизането и опазването на реда. С това ще покажете вашето ученичество и мъдрост, която приемате от мен. Това благословение ви давам, да хвърлите мрежата от дясно и да уловите 153 риби. Така ще се изпълни моята любов над вас и ще дойде благословението на моя Отец над вас и душите ви ще познаят своя Отец и своя Творец и ще се възрадват със силата на Неговата любов. Сега приемете моето благословение, което ще ви бъде венец и слава, но не на земята, но горе в царството, което ще се съгради чрез вашето изпълнение на вечната свобода. Мир ви давам, моят мир да царува над вас, и като видят братята ви този мир, да се прослави моя Отец и да се прояви моята любов чрез вас на земята, както се слави горе във всичките небеса. Да бъдете благословени от мен. Аз съм вашия Учител, Христос на вечната любов, който стои посред всинца ви. Амин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...