Jump to content

27.03.1924. брат Стефанов. След неговата смърт. стр. 839


Recommended Posts

839

 27 март 1924, четвъртък

Учителя представя брат Т. Стефанов, който вчера в ...часа следобед внезапно замина, от разрив на сърцето.

Брат Стефанов стои весел и засмян. Едната си ръка държи отзад. Аз го виждам в духовно тяло, светъл и облечен с тъмно-бяло прозрачно облекло. Поздравява ни с Н.Л.К.В.Л. С.В.Л.Н.Л.

„Любезни братя и сестри! Как стана моето заминаване? До часа не ми беше известно, но щом излязох от пътната врата, видях двойника си, че започна да се отделя и когато отидох до определеното място, аз видях една блестяща светлина, която ме спря и в това време изгубих съзнание и чувството на всяка болезненост по тялото ми. Намерих се моментално в друго тяло, в което сега ме виждате. Въпреки, че ме виждате весел и аз съм жив, не скърбя за раздялата от физическото поле и братска среща. Искаше ми се да видя славата на Учителя, проявена докато бях във физическа материя, но понеже бях неверния Тома, трябваше да сложа ръката си на язвата от гвоздеите. Затова сега виждам проявата над Светилището, за което аз не проумях и твърдях на своето си знание. Радвайте се на Духа Божий, докато сте във физическия мир, защото физическия мир е най-великото условие за духовно развитие. Защото човекът до колкото се е развил на физическия мир, до такова положение ще застане и в духовния мир. В духовния мир няма еволюция и аз съм свързан още с моето тяло, защото не ми се искаше да изпусна Земята. Аз продължих физическия си живот след моето боледуване и живота ми принадлежеше на братските молитви, за които благодаря на всички. Аз съм жив и здрав и добре и весел. Продължавайте, любезни братя, с бодрост на духа и смелост на волята. Амин.

Питахме, да кажем ли това на домашните му. Той каза:“Да.“

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...