Jump to content

11.04.1924. В. Учител. Изяснение за прераждането и смъртта на малките деца. стр. 863 – 864


Recommended Posts

863

11 април 1924, петък, 9 д.

Логос от Великия Учител

Изяснение на

прераждането

Когато изучавахме третия урок, обяснявахме си прераждането и Учителя ни съобщи следното:

„Неразяснен е от вас въпроса за прераждането, защото е тайна на за всеки ум. Аз дойдох и понесох немощите на всички. Аз отнех страданията – кармата. Сега ви отговарям на въпроса, защо малолетните деца скъсват земния си живот в малко късо време? Защото те са висши духове, идат да отнемат кармата – страданията на родителите си на всички минали животи. Тези духове се наричат помощници на Ангелското войнство. Те се жертват от любов, за да отнемат кармата от миналите животи на човешкото си съществуване във физическия мир. Те идат доброволно, за да изпълнят един велик закон, а този закон аз го изпълних като първороден на своя Отец от Дух и Истина. Този закон е пътя на слизането и възлизането, на раждането и прераждането. Ако те не се жертват от любов, както аз се пожертвах, вие бихте били свързани със своята карма, неподвижно в тоя закон, за този закон аз ви загатнах, че камъка на съблазънта – камъка, който ще се окачи около шията на човека. Затова, за да се отнемат страданията ви, за да се даде облекчение, те събличат кармичните ви обвивки, затова страдат без да чувстват мъчение в земния живот. Затова малките деца, които идват да се жертват за своите родители, те не продължават своя живот дълго на Земята. Това е въпрос, който вие още не проумявате. Аз ви давам едно малко разяснение. Давам ви една светлина и блажени са тези родители, когато се роди един велик дух, да се самопожертвува с най-велика помощ, той става спасител на своите родители и отнема товара, не всичкия, но една част им остава, за да продължат своя живот на Земята.

864

..2..

11 април 1924, петък

Изяснение на

прераждането

Защото в тази земя, в която вие живеете, съвършен човек в нея не съществува, но от земята нагоре еволюира, съблича постепенно своите кармични обвивки, докато съблече най-последната и облече светлата обвивка и чрез тази обвивка духа се освобождава и придобива съвършенство. Този е пътя на раждането и прераждането – съвършенството на всяка душа. И всяка душа ще се усъвършенства чрез еволюцията на Божия Дух. Това благоволява моята любов да ви открия. Често такива ангели слизат между своите родители и те се свързват с най-висшата любов към тях и когато те заминат, чувства се скръбта между душата и духа. Светлият ангел на Висшата душа, която се самопожертвува от любов със своето свръхсъзнание, не може да живее на Земята, ограничено във физическа материя. Затова родителите скърбят за това, което не знаят, но ние се радваме за това, което знаем. Това е великата истина и смисъла за идването на човека на Земята. Амин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...