Jump to content

26. „Никога не сдобрявай хора. Които се карат и които вършат зло”! (28.08.1942, петък, София - Изгрев)


Recommended Posts

26. „НИКОГА НЕ ОДОБРЯВАЙ ХОРА,

КОИТО СЕ КАРАТ И КОИТО ВЪРШАТ ЗЛО!”

28.08.1942 г.

[петък], Изгрева, София

На 28 август сутринта отидохме с брат Христо при Учителя.

Занесохме Му една диня (любеница), 13 килограма. Извикахме брат Ради (градинаря на Изгрева) да дойде на спирката с едно чувалче. Тримата минахме гората. На едно място, близо до мостчето на Изгрева, си починахме. Брат Ради си седна на земята и си поприказвахме. Когато дойдохме пред салона, аз помолих брат Ради да изкачи динята до горе и да я постави на ръцете ми, че аз да я подам на Учителя.

Брат Христо почука три пъти на вратата Му. Веднага Той отвори и пое само с едната Си ръка голямата диня. Учителят направи една крачка, клекна и леко я сложи на земята. След това Той ни прие долу, в приемната Си стая.

- Учителю, казах аз, в 11 часа имам репетиция в Операта, затова след половин час трябва да сляза в града. Разправих Му как прекарахме в Банки [Банкя] заедно с оздравялото гълъбче. То живееше с мене в стаята ми.

Учителят до тука беше сериозен и замислен и започна да се смее, и се развесели.

- Учителю, благодаря Ви за цигулката, която ми донесе от Вас брат Христо. Много е интересна кутията й. Прилича на рог. С нея аз си разучавах ролите. Сутрин си правех разходка с гълъбчето, на рамото ми кацнало. Всичките хора в парка се спираха и учудено го гледаха. Когато се къпех, забелязах, че всяко тяло, потопено във водата, губи от тежестта си.

Учителят каза:

- Когато човек се смалява, той минава безпрепятствено; когато се уголемява, той има повече препятствия.

Накратко му разправих за една объркана работа в Операта.

Той ми каза:

- Ти никога не одобрявай хора, които се карат и които вършат зло!

- Учителю, управата на Операта ми възлага една роля, която не е за моя глас. Ниска е.

Той ми каза:

- Ти или се откажи от нея, или я пей.

- Заради Вас, Учителю, ще я пея.

На тръгване Той каза:

- Е, добре, заради Мене, изпей я, но ти изучи и онази, която искаш да я пееш. Като спре войната, ти ще отидеш в странство. Тук не ценят добрите певци.

Въпреки, че закъснях с 25 минути за репетицията, пак не ме глобиха. Това е изключително в Операта, където за 5 минути пишат глоба.

И каза Христос (Исус): „Радвайте се и веселете се, защото е голяма на небеса вашата заплата. Това ви говорих, за да пребъде Моята радост във вас и вашата радост да бъде изпълнена”. Амин!

Забележка: След няколко дена върнах цигулката на Учителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...