Jump to content

34. Как брат Кръстю Христов Трифонов стана брат Христо


Recommended Posts

34. КАК БРАТ КРЪСТЮ ХРИСТОВ ТРИФОНОВ

СТАНА БРАТ ХРИСТО

В.К.: Искам да ми разкажете за брат Христов. Откъде е, кога е роден? Да ми разкажете нещо. Никой не знае, освен вас.

Л.Т.: Брат Христо е зашит просто за Михаил Иванов85. Те са двама, които много бяха привързани и Учителят ги наричаше „Моите светни”.

Макар че и те са минали през изпитание в земния си път. Кога е роден, имам му това, документите.

В.К.: Паспорт, лична карта?

Л.Т: Документите, но не съм погледнала.

В.К.: Значи това го има.

Л. Т: Във всеки случай 1968 година си замина и когато го погребвахме, беше на 71 година.

Да пресметнем, значи през 1897 год. е роден.

В.К.: На коя дата си замина, спомняте ли си?

Л.Т.: 1968 г., на 26 април си замина. Той беше изключителен. Македонец беше, роден в Македония.

В.К.: Къде е роден той?

Л.Т.: От някое си македонско село.

В.К.: Аз зная, че той се казва Кръстю Христов, а Вие казвате Христо.

Л.Т: Учителят го нарече Христо. Защото ако Ви отворя Библията му, която остана на мене, има залепено от Учителя изказване и пише:

„Днес, еди-коя си дата, Учителят хвана нов рояк пчели и ги тури в нов кошер, без да си туря маска.

Него не Го хапеха пчели. И аз отидох при Него, и Той ми извика: „Христо! Освободи се от кръста!”

Той ми каза да се освободя от кръста. И когато бяхме с брат Михаил Иванов във Търново, Той никога не ме наричаше Кръстю, а ме наричаше Христо.”

И аз затова почнах да го наричам Христо. И веднъж, когато влизахме при Учителя, брат Христо ми каза: „Сестра, влезте сама при Учителя, аз ще застана при масите, където се храним. Имам една задача дадена. Вий трябва да влезете сега сама при Учителя.” И ме пусна да вляза сама.

И когато дълго време Учителят влезе в моето ниво и в моя свят, беше безкрайно нежен и много време говорихме и пяхме, Учителят каза: „Почакайте малко!” Излезе вън и каза: „Брат Христо, елате!” - извика го. Защо беше туй, не знам. То беше едно изпитание.

Когато Учителят даваше песента „Божествена Любов ме озари”, тогава Той ми даде 24 правила, но преди това даде един изпит и на мене, и на брат Христо. Този изпит, когато му дойде времето да дойда до „Разговорите с Учителя”, ще го видите, той е, много силен изпит беше. И след като аз се установих. Той ме тури да се установя: или - или.

В.К.: Или така, или иначе. А може: или наляво, или надясно. Може: или горе, или долу!

Л.Т.: Ех, имаше едно „или”. Тогава ми даде 24 правила. Тези правила са много ценни.

Първото правило е:

Никога не угаждай на хората, нито слушай тяхното мнение.

Угаждай само на Бога и търси Неговото мнение.

_____________________________

85) Михаил Димитров Иванов / Омраам Микаел Айванхов, 1900-1986

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...