Jump to content

52. Възлюбител те Царят на царете


Recommended Posts

52. ВЪЗЛЮБИЛ ТЕ ЦАРЯТ НА ЦАРЕТЕ

В.К.: Сега, тук на тази снимка е Учителят.

Л.Т.: Само че увеличена.

В.К.: Това сте Вие с шапката.

Л.Т.: Тука той говори на мене и Балтова подслушваше. Виж как си е завряла главата.

В.К.: Да, тя си е завряла и слуша, ама чака да я заснемат с фотоапарат.

Л.Т.: „Лилиана, завиждам ти. Блазе ти! Да ми каже Учителят тия думи, аз ще хвърчам”, каза.

В.К.: Учителят. Тук Вие сте с шапката, тука е Кръстю Христов. А тези кои са? Не си спомняте?

Л.Т.: Тука съм със сестра Думанова, а таз не я познавам. Тука пак тази. „Виж, каза, как те гледа завистливо.” А тука съм пак пред салона, само че увеличена.

В.К.: Да, тука виждаме една друга снимка. Всичко ще си отиде на мястото. Учителят в салона.

Л.Т.: Тука сме в салона. Ето катедрата на Учителя, ето часовника. Ние искаме такъв салон, да си го мебелираме, както беше по времето на Учителя, а не както сега се събират в някакъв трафопост и клубче.

В.К.: Да. Искате, ама няма. Не се дава.

Л.Т.: Салонът служи и за извор.

В.К.: И за извор, ясно.

Л.Т.: Трябва аурата да бъде молитвена, всичко вътре да бъде в чистота.

В.К.: Сега, това е Учителят - седнал на масата и говори.

Л.Т.: Той така говори беседа.

В.К.: От тази снимка има ли Ви? Бяхте ли там?

Л.Т.: Има ме, ама не са ме снели. Аз обикновено отивам чак към сцената или пък сядах най-отпред. Няма значение, че ме няма.

В.К.: Това е обстановката на салона. Тук са някакви картини отгоре, виждаме.

Л.Т.: Сега, Учителят е на сцената и ни говори, а ние долу слушаме.

Една сестра, Попова, имаше двама сина лекари. Тя сядаше, имаше три стола пред катедрата в средата. И като почнеше Той да говори, почваше да прави движения. Братята искаха да я залеят с една кофа студена вода, да я изпъдят оттам.

Добре, ама Учителят не им позволи: „Оставете, каза. Те, духовете, й движат ръцете. Няма нищо от това.”

Добре, ама тя, като ме видя, пожела да ми говори насаме. И след беседата ме качи на сцената горе, да бъдем очи в очи. И ми каза тъй: „Тебе, каза, те е възлюбил Царят на царете. Ти, каза, си работила в миналото с Него.”

Че кой ще е този Цар на царете? А Той бил Учителят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...