Jump to content

83. Аурата на Учителя и на идейния певец


Recommended Posts

83. АУРАТА НА УЧИТЕЛЯ И НА ИДЕЙНИЯ ПЕВЕЦ

Л.Т.: За пръв път Той ме прие горе, защото акомпаняторите не бяха дошли. Отвори широко вратата на стаята си, да я видя, щото брат Христов пожела: Учителю, сестрата може ли да види Вашата стая? - Той отвори широко вратата.

В.К.: Сега, понеже се казва „акомпаниране”, как е правилно да се казва: „акомпаниаторите”, така ли се казва?

Л.Т.: „Акомпаниатори” [акомпанятори], да.

В.К.: Защото аз съм си записал, за да Ви питам.

Л.Т.: Акомпанятори. Те дойдоха по-късно, а ние отидохме с такси.

В.К.: Сега, когато започвате да се разпявате в приемната, нали, те са станали прави - онези, които са Ви слушали, заедно с Учителя.

Л.Т.: Аз обичам, ако няма пиано и да си опитвам гласа, да се разхождам и да пея.

В.К.: Тогава човек влиза в онова поле на песента.

Л.Т.: И почнах да се разхождам и да пея, а Учителят беше седнал. Но щом запях, стана прав.

В.К.: Може би се чака Духът, оня певчески Дух да влезе във Вас!

Л.Т.: Да влезе, да.

В.К.: А точно това е интересно.

Л.Т.: Аз се разхождах и си опитвах гласа. И след туй тримата влязохме.

В.К.: Тогава вече имате усещането, че влизате в ролята си, нали? Влиза Духът вече във Вас - оня певчески Дух, тоест Аделина Пати, нали?

Л.Т.: Да, усещам го. Но трябва да се разпея, защото имам технически постижения с гласа, трябва да го опитам.

В.К.: Да. Сега, по-нататък Вие бяхте споменали, че сте се качили на сцената, но изведнъж се сепвате, че нещо трябва да направите.

Л.Т.: Господ ми каза да сляза, да Му целуна ръката.

В.К.: Това го чухте като глас, така ли?

Л.Т.:Да.

В.К.: Да слезете и да Му целунете ръка?

Л.Т.: Да, скочих.

В.К.: Понеже това нещо не е описано, нали? Че сте чули глас отгоре в себе си, нали? Точно това исках да Ви питам.

Л.Т.: Да, чух го отгоре и в себе си.

В.К.: След като свършва концертът, Вие отивате и виждате диамантен ореол около главата Му. Вие го виждате, с Вашите очи?

Л.Т.: Да.

В.К.: Какъв беше този ореол - с диамантен блясък? Какъв беше, отвсякъде ли беше, голям ли беше?

Л.Т.: Лъчи излизат от Него. А когато пък аз стъпих на сцената, Той пък казва, когато ме прие в приемната, какво е видял пък [да] излиза от моята уста. Но не знам дали сте стигнали до там.

В.К.: Да, стигнах.

Л.Т.: Той ми каза: ако сте ясновидци, ще видите, че от устата на такъв идеен певец излизат топки, боядисани във всичките цветове на дъгата и изпълват пространството около певеца.

И много гении се явяват около такъв певец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...