Jump to content

168. Коланът на певицата и кредитът


Recommended Posts

168. КОЛАНЪТ НА ПЕВИЦАТА И КРЕДИТЪТ

В.К.: Сега, на страница 112 от „Разговорите с Учителя”. Вие живеете у Рилкини, а отивате с Димитрина Захариева у тях. Защо се скарват Методий с Димитрина Захариева - поради ревност или поради техни неща?

Л.Т.: Ами тяхна работа. А Учителят каза, че това било ревност. Той или тя го ревнува от мене и се сбиват. Сбиха се пред фурната. Той й удари шамар и тя се опита да му удари, и се сбиха. И аз ще ида да спя при тях! Затуй посред нощ избягах. Но тя ми задържа колана, ще видите по-нататък. Имах много скъп колан от копринено кадифе и го носех с голяма катарама. Търсих го в тъмното, луната грееше - не мога да го намеря. Питам я на другия ден. - „Няма такъв колан!” А тя ме излъгала. И чак след три години, не я приех. Тя искаше уроци, но аз не я приех.

Чак след три години идва, просто на колени ми пада: „Сестра Лилиана, аз тогава те излъгах. Колана го турях на голо и го носех досега, да мога да стана певица като тебе. Но виж го!” Като ми го показа - изхабен.

Аз, разбира се, взех го и го изгорих.

В.К.: Носен бил на голо. Така.

Л.Т.: Е, тия работи няма защо да ги пишем.

В.К.: Ясно. Учителят казва: „Аз като дойдох тука, намерих мухи, бълхи и боклуци.

Л.Т.:Да.

В.К.: Това Учителят казва.

Л.Т.: Да. Учителят казва. А обърна ги на цветенца и на изворчета, всичко това Той го преработи. Искаше да каже, че...

В.К.: ...го е превърнал на цветя и на извори. Така.

Сега на страница 114 от „Разговорите с Учителя“. Коя е тази певица Ерна Сак?

Л.Т.: А-а, ами прочута германска колоратурка. Тя имаше моите височини - фа, сол горе, защото аз с камертон я слушах в зала „България”. И с Янко Янков излезе.

В.К.: Колко октави имаше гласът й?

Л.Т.: Ами като мене. Голяма.

В.К.: Колко, четири октави ли имаше?

Л.Т.: Да, разбира се.

В.К.: Че аз миналия път Ви питах колко октави е вашият глас.

Л.Т.: Е, аз не обичам да казвам, щото да не го загубя.

В.К.: А-а, затова ли?

Л.Т.:Да.

В.К.: Ха-ха-ха, да не го загубите! Благодаря, понеже не ми е ясно, а работим, като история вече и затова все пак трябва да се даде. Значи тази Ерна Сак беше германка и дошла тука.

Л.Т.: Добре, ама Учителят не я одобри. Когато попита брат Христов за нея, Той каза, че е далече от славея още и че е празна ваза без съдържание.

В.К.: Той ходи ли на нейния концерт?

Л.Т.: Не, Той я слушал по радиото.

В.К.: По радиото, а, да.

Л.Т.: Аз имам програма с нейната фигура.

В.К.: Да. На 114 страница от „Разговорите с Учителя” говорите за Стоил Стефанов. Какво знаете за Стоил Стефанов?

Л.Т.: Ами той беше на Багрянов дясната ръка. Ама и Багрянов си отиде. А Стоил Стефанов идва с речта, прочутата реч на Багрянов. Тя е прочута реч.

В.К.: Защо е прочута? С какво е прочута?

Л.Т.: Политическа работа. Не ща да говоря за речта на Багрянов, преди да станат другите събития.

В.К.: Той седи и чака.

Л.Т.: Навита речта на Багрянов на фишек. И той седи отвънка, и чака да влезе при Учителя, и държи речта на Багрянов. А Учителят не бърза да го приеме. А наближава обяд. Няколко пъти чукат. Юрданка чука често и Стоил Стефанов чака - значи ние да си излезем, да влезе той. Учителят не ни дава да излезем. Дойде обяд и излязохме да се храним. Значи Той е решил да приеме Стоил Стефанов след обяд. Аз в тоз момент Му пеех вътре, в приемната. И даже брат Христов каза: „Учителят предпочете музиката и пеенето пред политиката.” Защото онова е политика. Те го разстреляха и него, този Багрянов.

В.К.: Да, да. Те ги убиха след 9.09.1944 г., когато дойдоха на власт комунистите.

В.К.: Сега, на 116 страница от „Разговорите с Учителя” Вие пишете: „Учителят ме гледаше и продължи: Ти ще пееш и в чужбина.”

Л.Т.: Ама не съм пожелала.

В.К.: Какво стана, че не отидохте. Вие не пожелахте?

Л.Т.: Аз не пожелах.

В.К.: А иначе имахте ли условия? Можехте ли?

Л.Т.: Де да знам сега, пък може да има, де да знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...