Jump to content

211. Специален тоалет за концерта в Съветската легация


Recommended Posts

211. СПЕЦИАЛЕН ТОАЛЕТ ЗА КОНЦЕРТА В СЪВЕТСКАТА ЛЕГАЦИЯ

Л.Т: Никоя нация няма такъв Дух, какъвто е Учителят; и такъв голям музикант, какъвто е Учителят.

В.К.: Значи България трябва да падне на колене.

Л.Т: На колене всички да паднат, кой къде се намира да паднат и да благодарят. И да Му служат.

В.К.: На Бога да благодарят значи,...

Л.Т: ...че в България се роди Великият Учител. И то в село Николаевка.

В.К.: Сега, Вие казахте, че Учителят е казал, че родовите духове понякога пречат.

Л.Т.: Понякога пречат. Да кажем майката много обича дъщеря си, а пък дъщерята иска да служи на Бога. Майката пък гледа да я пъхне в ръцете на един мъж, да я отклони от този път, като смята, че от голяма любов че го прави. Тъй, често пъти родовите духове дърпат към инволюция, а не към еволюция.

Ний се стремим към еволюция - да вървим нагоре, към Бога.

В.К.: А рождената сестра на Учителя, която се казва Мария, рождената сестра на Учителя?

Л. Т: Ами тя не е идвала в Школата на Учителя, тя била евангелистка.

В.К.: Тя признаваше ли Го за Учител? Или за рожден брат?

Л.Т.: За рожден брат. Казват, човек да живее с будно съзнание; даже като легне да спи, пак да е буден в съзнанието си, да не се напълно откъсне.

В.К.: Сега, понеже Вие преди малко споменахте за оная покана пред Съветската легация, която Ви е дадена и Вие сте я дали на Учителя.

Л.Т.: Ами разбира се, как ще отида, без да питам Учителя! Аз тогава посещавах Учителя. Даже Той каза, в бяло ще се облечеш. И казах на майка ми, а тя е голяма шивачка. Тя е завършила със златен медал в Сливен училище за шев. Със златен медал и беше майсторка най-първа да шие булченски рокли на такива, които ще се венчават. И като видиш роклята, кое е лице, кое опаки - не можеш да познаеш. Така чисто работеше, най-хубаво. И за една рокля й плащаха един наполеон, златен, много скъпо й плащаха.

В.К.: И тя Ви уши бяла рокля?

Л.Т: Тя ми уши специален тоалет за Съветската легация, с шлейф. Тука се хващаше с гривна и когато стъпя на сцената, го пущам. Бях много елегантна.

В.К.: Значи Вие показахте поканата на Учителя и Той Ви изпрати там,одобри?

Л.Т.: Той ме прати! Аз Го питах. И дойде Стефан Киров с файтона си и каза: „Тръгваме!”

В.К.: Да, ясно. Понеже това миналия път не бяхте го казали, затова. Сега, аз искам да Ви питам за някои неща в онова, което сте написали под заглавие „Въведение”, за брат Христо.

Л.Т: А, аз съм го даже забравила какво съм писала, Вий сега ще ми напомните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...