Jump to content

235. Рождената майка на Учителя


Recommended Posts

235. РОЖДЕНАТА МАЙКА НА УЧИТЕЛЯ

В.К.: Тук Учителят говори за майка Си.

Л.Т: Да. Тази, каза, която ме е родила. Не я нарича „майка”, а казва за нея, че е била неграмотна. Нали срещнахте?

В.К.: Точно за това искам да питам.

Л.Т: Той тъй казва, това изречение: „Който подписва брак, влиза в големи противоречия. Аз, каза, не правя изключение от това.”

И почва да говори: „Тези, които са ме родили, нямаха хармоничен живот”, нали срещнахте?

В.К.: Да, да.

Л.Т: Това го имам ръкописно.

В.К.: Това - от Вашия частен разговор?

Л. Т: Ами ръкописно го имам. Да. Той не го дава в беседи - в частния разговор.

В.К.: Понеже аз това видях и усетих, че е от частен разговор.

Л.Т.: От частен.

В.К.: Защото аз съм чел почти всичко, което е писал за себе си, но не съм го намирал.

Л.Т.: Но в беседи го няма това.

В.К.: Значи това е от частен разговор. Аз го усетих, че е от частен разговор и затова Ви питам. И сега, тя била неграмотна и Той тоз живот я ограмотява. Но не можал да ги хармонизира, въпреки Неговите усилия да хармонизира родителите Си. А това не е малка работа. Вижте колко искрено и откровено говори Учителят за Себе Си.

Той й викал Добра..

Л.Т.: Да. Велик, велик е!

В.К.: Щото тя си заминава, когато Той бил малък - 6-7 години, тя си заминава от този свят.

Л.Т.: Да, да.

В.К.: И голямата сестра Мария, тя Го е отгледала.

Л.Т.:  Да.

В.К.: Сега, аз съм чувал нещо по-късно, че през време на Школата някой път Учителят се обръщал към Савка с името Добра.

Питат Го Учителя: „Това не е Добра, а Савка.”

„Ех, казал, Аз сложих майка си в нея.” Чували ли сте нещо такова?

Л.Т.: Чувала съм, че Той работи върху душата и характера на сестра Савка, защото чувствал, че Неговата майка е в нея.

В.К.: Той не може да чувства, Той е вкарал вътре и я сложил вътре, за да бъде при Него.

Л.Т.:  Да.

В.К.: А, Вие сте го чували от Учителя.

Л.Т: А тя пък, самата сестра Савка, нямаше много музикален слух и не беше още музикант. А Той даже й плащаше уроците, да отива при Илия Крестеняков, да се учи да свири на цитра241. Има един инструмент такъв, който се слага на масата, „цитра” се казва. Тя ходеше да взема уроци, за да развива слуха си. И Той й казваше на нея: „Ти трябва да възлюбиш сестра Табакова, тя да ти предаде от нейната музикалност.” И тя имаше хубаво чувство към мене.

В.К.: Значи Учителят е пращал и е плащал уроци.

Л.Т.: Уроци, да. И тя отиваше при Илия Кръстеняков и учеше цитра, за да развива слуха си.

В.К.: Да.

_________________________

241) Цитра (немски: Zither) - малък струнен арфов музикален инструмент, получил голямо разпространение в Австрия и Германия през 18 век

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...