Jump to content

255. Цветната пентаграма на Бялото Братство


Recommended Posts

255. ЦВЕТНАТА ПЕНТАГРАМА НА БЯЛОТО БРАТСТВО

Л.Т: Чакай, ще видите какво казва тука. Ама чакай, тука пък е картината в Светая Светих в Търново.

В.К.: Това е Търново, това е Пентаграмата, нали? Цветната Пентаграма?

Л.Т.: Да, цветната.

В.К.: Тука виждаме една картина. Това е била цветна Пентаграма, така ли?

Л.Т: Горе, вместо да е Христос, е турен Учителят.

В.К.: Това е образът на Учителя.

Л.Т: А, те Го критикуват тука, а че се турил отгоре, на мястото на Христа.

В.К.: И къде отива тази Пентаграма после? Казахте, милицията я взела, така ли?

Л.Т: Отде да знам аз.

В.К.: Полицията я взела след това.

Л.Т: Тази картина със златна рамка е била горе, в Светая Светих. В.К.: Да. Аз съм чувал, че е имало такава, но не знаех, че е била. Л.Т: Ето, пише за нея тука, четете.

В.К.: [Чете]

„На събора в град Търново на 24.08.1922 г., от 9 часа до 12 часа преди обед, на прага пред вътрешната стая на Учителя група от 72 души се изкачваха в горницата и престояваха по десет минути.

Учителят ни показа най-голямата и единствена по рода си Пентаграма, която принадлежи на Братството, рисувана с бледи цветни бои и с всичките й символи, релефно нарисувани. На горния връх - образът на Учителя.

Няма болест, която да не може да се излекува пред тази картина. Това е оригиналът. Този образ ще бъде постоянно в ума ви. Сега ще бъдете без страх и без тъмнина! Служете на Господа на Любовта и всичко ще се свърши. Като казвам, че ще се свърши, то значи, че започва Новото.”

Сега тези данни брат Христов ли ги е дал?

Л.Т.: Да, за таз картина.

В.К.: Нали, за таз картина и за Пентаграмата той Ви е казал тези данни, да. Тука вече има Го Учителят.

Л.Т.: Сега...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...